امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برس کشیدن و تیمار کردن گربه ها
#1
Lightbulb 
تیمار کردن و برس کشیدن موهای گربه دارای مزایای بسیار زیادی است و می توان این کار را به روش های مختلف انجام داد.

برس کشیدن مرتب سبب کاهش تولید توده های متراکم مو و جلوگیری از کرکی شدن پشم ها، جدا شدن و حذف لایه سطحی و مرده پوست از روی بدن و از بین بردن کک های احتمالی روی بدن گربه خواهد شد.

برس کشیدن سبب افزایش علاقه گربه نسبت به شما خواهد شد. چون از این کارلذت می برد و به راحتی تیمار کردن را قبول می کند. گربه های مو بلند بیشتر در معرض کرکی شدن موها و مشکلات پوستی هستند و در این حالت باید توجه بیشتری به آن ها مبذول داشت.

گربه های مسن، چاق، بیمار یا مبتلا به عوارض مفصلی کمتر تمایل به تمیز کردن بدن خود دارند و لازم است در مورد آن ها تیمار کردن و برس کشیدن بیشتر انجام شود. در صورتی که موها حالت ژولیده داشته و گربه اقدام به تمیز کردن خود نکند, می تواند یکی از علائم برخی از بیماری ها باشد.


روش های مختلف تیمار کردن:

1. برای برس کشیدن می توان از وسایل مختلف استفاده نمود و یا روش های مختلفی را به کار برد ولی انتخاب وسیله و روش بستگی به میزان تراکم مو و وضعیت گربه دارد. بهتر است ابتدا از شانه های فلزی نوک کند که دارای شیار های متوسط و سطح پهنی است استفاده شود. انتخاب این شانه های استیل برای شروع کار و عادت کردن گربه مناسب خواهد بود.2. برای عادت دادن گربه به برس کشیدن می توان ابتدا از دستکش پلاستیکی یا مسواک استفاده کرد و ضمن نوازش کردن او انجام برس کشیدن را لذت بخش نمود.


3. میزان و دفعات برس کشیدن بستگی به طول و نوع مو های گربه، سبک و روش و محل زندگی و دیگر خصوصیات او دارد. یکی از موارد مهم و قابل توجه در برس کشیدن توجه به محیط زندگی می باشد. بدون شک گربه هایی که از محیط منزل خارج می شوند نیاز به مراقبت بیشتری برای کنترل وضعیت پوست و مو دارند.


4. گربه های مو کوتاه فقط نیاز به برس کشیدن ماهیانه دارند و در این مورد استفاده از برس های پهن و یک دست توصیه می شود. لازم است برس کشیدن در جهت خواب موها باشد.


5. گربه های دارای موهای مجعد ( مانند نژاد های Devon، Cornish rex American ) نیاز به حمام و شستشوی مرتب و ماهیانه دارند و نباید در مورد آن ها اقدام به برس کشیدن یا شانه زدن پشم ها کرد.


6. گربه های مو بلند نیاز به توجه و رسیدگی روزانه دارند. لازم است برس کشیدن در ابتدا در خلاف جهت موها انجام شود تا از تنیدن موها داخل هم جلوگیری شود و موهایی که در شرف جدا شدن هستند حذف گردند.

در مورد ناحیه پشت ابتدا برس را درجهت موها بکشید تا موها کاملا از یکدیگر مجزا شوند و سپس برس کشیدن را در جهت خلاف موها انجام دهید. در مورد گربه های مو بلند برس کشیدن در جهت موها و خلاف آن سودمند است ولی در مورد گربه های مو کوتاه نیاز به برس کشیدن مرتب و زیاد از حد نخواهد بود.


7. پس از اتمام برس کشیدن برای حذف موهای جدا شده از سطح پوست می توان از شانه با شیار های متوسط و نرم استفاده کرد.


8. استفاده از برس های پهن برای حذف نواحی کرکی شده و در هم تنیده در گربه های مو بلند مفید خواهد بود.


منبع:پارسی پت
همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb کوتاه کردن ناخن گربه به صورت اصولی RAMIN 0 1,299 09-22-2017، 05:28 PM
آخرین ارسال: RAMIN
  برطرف کردن روغن، لاک، چسب و ...از روی بدن گربه shivid 0 2,193 04-28-2016، 11:57 AM
آخرین ارسال: shivid
Lightbulb حمام کردن بچه گربه ها RAMIN 0 2,580 07-21-2015، 05:48 PM
آخرین ارسال: RAMIN
Lightbulb نظافت و تمیز کردن گربه ها RAMIN 0 2,041 07-21-2015، 05:40 PM
آخرین ارسال: RAMIN

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان