امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا گربه‌ها لهجه دارند؟
#1
Lightbulb 
[عکس: 4332703_899.jpg]


به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندان سوئدی دانشگاه لوند بر این باور هستند که گربه‌ها احتمالا لهجه‌های مخصوص و منحصر به فردی برای خود دارند. آن‌ها نمونه‌هایی از صداهای تولید شده توسط گربه‌های شهر لوند در جنوب سوئد و شهر استکهلم در 400 مایلی شمال سوئد را جمع‌آوری کردند تا به بررسی این نکته بپردازند که آیا گربه‌ها واقعا دارای لهجه مخصوص به خود هستند یا خیر.

با آنالیز آهنگ و تن صدا، محققان امیدوارند که دریابند آیا گربه‌ها بر حسب مکانی که در آن زندگی می‌کنند، دارای لهجه خاصی هستند یا خیر.

این بخشی از یک مطالعه گسترده‌تر است که به بررسی تعاملات انسان‌ها و گربه‌ها با یکدیگر می‌پردازد و احتمالا می‌تواند به درک بهتر معنای صداهای مختلفی که توسط گربه‌ها ایجاد می‌شود کمک کند.

در این تحقیق آهنگ صدای گربه‌ها مورد بررسی قرار ‌گرفت تا الگوی صداهای تولید شده در نژادهای مختلف و در طول دوره‌های حسی متفاوت شناسایی شود.

محققان همچنین تاثیر صداهای انسانی بر عکس‌العمل گربه‌های خانگی را مورد بررسی قرار خواهند داد تا دریابند که آیا گربه‌ها، یک صدای آشنا را بر اساس نوع صحبت کردن و لهجه را تشخیص می‌دهند یا نه.

پژوهشگران بر این باورند که احتمالا گربه‌های نژادهای مختلف از آهنگ‌های صوتی خاصی استفاده می‌کنند. به نظر آنها، گربه‌هایی که در مناطقی زندگی می‌کنند که انسان‌ها الگوهای آهنگین خاصی در صحبت کردن دارند، دارای لهجه خاص و منحصر به فردی هستند. 

منبع:ایسنا
همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان