امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی مصرف قطره کلسیم و مولتی ویتامین
سلام
من دو روز پیش یه بچه گربه پیدا کردم و بردمش خونه. دیروزم بردمش دکتر گفت که دو ماهشه و براش قطره کلسیم و مولتی ویتامین و قرص ضدانگل تجویز کرد.
ولی من برای خوروندن اینا بش مشکل دارم. دکتر بم گفت که با سرنگ شزبتا رو بریزم تو دهنش ولی وقتی میگیرمش تا دارو رو بش بدم خیلی وحشت میکنه و آخرم همه دارو می ریزه رو پوستش.
می خوام بدونم راه دیگه ای هم هست که شربتاشو بش بدم؟ مثلا بریزم رو غذاش؟
درباره قرصشم نمی دونم چیکار کنم. وقتی قرصو میبینه اصل نمی خورش با اینکه میذارمش رو غذاش.
یه سوال دیگه هم داشتم درباره ادرار و مدفوعش. اینا برای من خطرناک نیستن؟ چون وقتی میره تو خاکش و دستشویی میکنه بعد با خاک روشو میپوشونه و این باعث میشه که دست و پاش بره تو ادرار یا مدفوعش بعدشم که می یاد رو فرش یا تو بغل من. این برای من خطری نداره؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
پاسخ
سلام. هردارویی خصوصا قطره های ویتامین بخاطر بوی خاصی که داره برای گربه خوشایند نیست و حتما باید اهسته با سرنگ توی دهانش بریزید. روی غذا که به هیچ وجه نمیخوره. موقع دادن دارو، اهسته پوست پشت گردنشو بگیرید که تلاشش متوقف بشه و از کنار دهانش دارو رو بریزید. راه دیگه ای نداره. بااب خوردنش هم اگر مخلوط کنید نمیخوره.برای قرص ضدانگل هم به همین طریق عمل کنید. هر دوزی که خدمتتون گفتن پودر کنید و با یک سی سی اب ترکیب کنید و با سرنگ بهش بدید. اگه اشتهای خوبی داره میتونید قرصو تکه تکه بین گوشت یا غذای خمیری بزارید بخوره.

همه گربه ها موقع دستشویی رفتن دستو پاشون الوده میشه. دستکش دست کنید و کف دستو پاهاشو با دستمال تمیز کنید . در حالت عادی خطری نداره .فقط بهتره دستهاتونو بعد از تماس باهاش بشورید. اما اگه زخم پوستی دارید برای اینکه احیانا انگل توکسوپلاسموز براتون مشکلی پیش نیاره حتما در هر حالت از دستکش استفاده کنید
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
(04-26-2016، 01:52 PM)Animals lover نوشته: سلام. هردارویی خصوصا قطره های ویتامین بخاطر بوی خاصی که داره برای گربه خوشایند نیست و حتما باید اهسته با سرنگ توی دهانش بریزید. روی غذا که به هیچ وجه نمیخوره. موقع دادن دارو، اهسته پوست پشت گردنشو بگیرید که تلاشش متوقف بشه و از کنار دهانش دارو رو بریزید. راه دیگه ای نداره. بااب خوردنش هم اگر مخلوط کنید نمیخوره.برای قرص ضدانگل هم به همین طریق عمل کنید. هر دوزی که خدمتتون گفتن پودر کنید و با یک سی سی اب ترکیب کنید و با سرنگ بهش بدید. اگه اشتهای خوبی داره میتونید قرصو تکه تکه بین گوشت یا غذای خمیری بزارید بخوره.

همه گربه ها موقع دستشویی رفتن دستو پاشون الوده میشه. دستکش دست کنید و کف دستو پاهاشو با دستمال تمیز کنید . در حالت عادی خطری نداره .فقط بهتره دستهاتونو بعد از تماس باهاش بشورید. اما اگه زخم پوستی دارید برای اینکه احیانا انگل توکسوپلاسموز براتون مشکلی پیش نیاره حتما در هر حالت از دستکش استفاده کنید

ممنون از راهنماییتون
پاسخ
واسه دادن قرص بهش. اگه غذا ميخوره گربت .قرص رو به تيکه هاي خيلي ريز تبديل کن.بعد بزار لايه گوشت جوري پنهون کن اصلا معلوم نباشه. سعي کن تيکه گوشتت هم کوچيک باشه که دندون نزنه گوشت رو همون طوري قورت بده. بگير بزار تو دستت اون گوشت رو بگير جلو دهنش. وقتی از خوردنش مطمعا شدي تيکه بعدي رو بهش بده. خلاصه به يه نحوي بايد گولش بزني که بوي قرص بهش نخوره

فرستاده شده از HTC Desire 820G PLUS dual simِ من با Tapatalk
پاسخ