امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تمیز کردن گوش گربه
سلام
داخل گوش گربه من پر از گرد و غباره که به شکل دونه های سیاه تو بیشتر گوشش پخش شده. امروز با یه پنبه که با آب و نمک نم دارش کرده بودم گوشش رو تمیز کردم ولی تاثیر چندانی نداشت.
لطفا راهنماییم کنین که چجور گوششو تمیز کنم.
پاسخ
سلام ، خارش هم داره ؟ سرشو زياد حركت ميده؟ به نظرتون بوي نا مطبوع از گوشش حس نميكنيد؟ ميشه از گوشش عكس بزاريد؟
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
(04-27-2016، 02:05 PM)Animals lover نوشته: سلام ، خارش هم داره ؟ سرشو زياد حركت ميده؟ به نظرتون بوي نا مطبوع از گوشش حس نميكنيد؟ ميشه از گوشش عكس بزاريد؟
نه اصلا خارش ندازه . بله فقط الان سر کارم رفتم خونه ازش عکس میگیرم براتون میفرستم. ممنون که وقت میذارین.
پاسخ
درود بر شما میخواستم بپرسم اگر گربه ای که تازه مادر شده در قسمت سرش به انرازه یک سکه یک ریالی ریزش مو کرده باشه و جایش مثل سفیدک مانده باشد این نشانه چیست چکار کنم کچلی یا قارچ ممکنه باشه لطفا پاسخم را بدهید سپاسگذارم
پاسخ
(04-27-2016، 02:38 PM)زهرا نوشته:
(04-27-2016، 02:05 PM)Animals lover نوشته: سلام ، خارش هم داره ؟ سرشو زياد حركت ميده؟ به نظرتون بوي نا مطبوع از گوشش حس نميكنيد؟ ميشه از گوشش عكس بزاريد؟
نه اصلا خارش ندازه . بله فقط الان سر کارم رفتم خونه ازش عکس میگیرم براتون میفرستم. ممنون که وقت میذارین.

سلام
اگه مشكلي نداره جز كثيفي ، پدهايي توي بازار هست كه انتي باكترياله و اغشته به كرمهاي مخصوص براي تميز كردن گوش گربه و سگ.
Ear , skin& paw cream روزي يكبار قسمت داخلي گوش ، جايي كه قابل ديدن هست و نه عمق گوش رو باهاش تميز كنيد
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
(04-27-2016، 03:35 PM)شیلا اکبری نوشته: درود بر شما میخواستم بپرسم اگر گربه ای که تازه مادر شده در قسمت سرش به انرازه یک سکه یک ریالی ریزش مو کرده باشه و جایش مثل سفیدک مانده باشد این نشانه چیست چکار کنم کچلی یا قارچ ممکنه باشه لطفا پاسخم را بدهید سپاسگذارم

سلام ، هرچند نميشه فقط به علايم ظاهري اكتفا كرد و نياز به نمونه برداري و ديدن قسمت درگير زير أشعه فرابنفش هست ، ولي علايمي كه فرموديد شبيه قارچ پوستي( درماتوفيتوز) هست كه مسريه . براي پيشگيري روزي دوبار ، صبح و شب يك لايه خيلي نازك پماد كلوتريمازول يك درصد ، با دستكش روي موضع بزنيد تا ١٠ روز . اگه بيماري پيشرفت كرد اطلاع بديد ، در اونصورت سريعتر بايد به دامپزشك مراجعه كنيد ، چون ضد قارچهاي خوراكي هم نيازه و ازونجاييكه شيرده هست دوز مصرفي اين دارها بايد با احتياط تعيين بشه.مادر رو از بقيه گربه ها دور نگه داريد، بچه ها امكان داره مبتلا بشن . ظروف و ظرف بسترشون هم مرتب تميز كنيد .
پاسخ
(04-27-2016، 08:58 PM)Animals lover نوشته:
(04-27-2016، 02:38 PM)زهرا نوشته:

سلام
اگه مشكلي نداره جز كثيفي ، پدهايي توي بازار هست كه انتي باكترياله و اغشته به كرمهاي مخصوص براي تميز كردن گوش گربه و سگ.
Ear , skin& paw cream روزي يكبار قسمت داخلي گوش ، جايي كه قابل ديدن هست و نه عمق گوش رو باهاش تميز كنيد

ممنون که راهنمایی کردین. 
اگه لازم باشه عکسشو براتون ایمیل کنم آخه اینجا یکم سخته عکس ارسال کردن.
پاسخ
سلام. خواهش میکنم. شما ازین پدها استفاده کنید تا یه مدت اگه مشکلی بود اطلاع بدید
پاسخ
(04-28-2016، 12:44 PM)Animals lover نوشته: سلام. خواهش میکنم. شما ازین پدها استفاده کنید تا یه مدت اگه مشکلی بود اطلاع بدید

بله حتما
پاسخ