امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشخیص
با سلام 
چند ماهی میشه که 2 تا بچه گربه رو دارم بهشون غذا میدم و با کمک همین سایت و animals lover اطلاعات کسب کردم 
همین الان داشتم به یکیشون غذا میدادم که متوجه شدم نصف بالای لب یکیشون کمی ملتهب شده ! یعنی جایی که سیبیلاش در میاد ، لطفاً کمک کنید و بگید که چه کنم
اگر در رابطه با بچه گربه ها داروهایی برای پیشگیری هر نوع بیماری هم هست به من بگید ممنون میشم تقریبا 3 ماهشونه جفتشون هم نر هستن 
با تشکر
پاسخ
سلام
منظورتون التهاب خارجيه يا داخلي؟ زخم ، جوش يا بريدگي هم داره؟ ضربه نخورده؟ لب و لثه رو از داخل نگاه كنيد ، شي يا تكه استخوان داخل بافت لثه و لب فرو نرفته ؟! دهانش چرك و بوي بد نداره؟ انتهاي پياز سيبيل ها ابسه نكرده؟ هر موردي كه ميبينيد لطفا توضيح بديد.
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
پاسخ
Photo 
فقط التهاب بیرونیه 
ایا نیش زنبور میتونه باشه

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
به نظرم این التهاب از داخله. بررسی کنید. بافت لب ضخیم شده. بله نیش حشرات هم ممکنه. جای نیش نمیبینید؟
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
پاسخ
هیچ بوی بدی و التهاب دهان ویا جای نیشی پیدا نکردم.... ضمن اینکه با گربه بزرک تر از خودشم 1 ی 2 بار درگیر شد
...
پاسخ
در همین سلیت مطالبی در رابطه با انگل خوندم ، امکان هست برای پیشگیری این مورد هم دارویی معرفی کنید ، ضمن اینکه برای مورد قبلی چه کنم ؟!
پاسخ
(08-26-2016، 02:59 PM)جهان نوشته است: هیچ بوی بدی و التهاب دهان ویا جای نیشی پیدا نکردم.... ضمن اینکه با گربه بزرک تر از خودشم 1 ی 2 بار درگیر شد
...
احتمال داره در اثر درگیری ابسه کرده باشه که توی خصوصی براتون دارو نوشتم.
(08-26-2016، 03:10 PM)جهان نوشته است: در همین سلیت مطالبی در رابطه با انگل خوندم ، امکان هست برای پیشگیری این مورد هم دارویی معرفی کنید ، ضمن اینکه برای مورد قبلی چه کنم ؟!

انگل داخلی منطورتونه یا خارجی؟ انگلهای خارجی باید اول اثبات بشه بعد درمان. درغیر اینصورت داروها مسمومیت زاست.

برای پیشگیری از انگلهای داخلی از سنین 2_4_6_8 هفته ای دادن ضدانگل شروع میشه تا 3 ماهگی و بعد ازاون ماهی یکبار تا 6 ماهگی.

شما میتونید برای هر دو بچه قرص مبندازول تهیه کنید . روزی یکبار نصف قرص رو یا بزارید لای گوشت بهشون بدید یا توی یک سی سی اب با قطره چکان . تا 5 روز. و هر دو هفته یکبار به همین روش عمل کنید تا 6 ماهگی و بعد هر 3 ماه که با توجه به محیط زندگیشون در صورتی که الودگی انگلی شایع باشه ، زمان مصرف ضدانگل سریعتر خواهد بود.
پرازی کوانتل هم ضد انگل خوبیه ولی برای توله های زیر 6 هفته ممنوعه.

زیر 10 کیلوگرم نصف قرص یک مرتبه داده بشه.
پاسخ
نكمك فورى
بچه گربه تقريبا يك ماهه رو پيداكردم
از روز اول كمي بيحال بود و مدفوع سياه داشت فكر كردم شايد بهتر بشه خواكش هم بد نبود وگاهي بهش گوشت خام مرغ ميدادم ولي ديدم مدفوعش سياه تر شده و بعد  خون بالا اورد و خيلي بيحال شد و ديگه ناي راه رفتن نداره ديروز بردمش دامپزشكي و  سه تا امپول داد بهش  اما امروز خيلي حالش بد شده و تقريبا مث جنازه افتاده لطفا راهنمايي كنيد
ب زور باسرنگ بهش شير و اب ميدم  تندتند نفس ميكشه
خيلي بيحاله و حال  خودم صدبرابر بيشتر خرابه وقتي اينجوري ميبينمش
پاسخ
تشخیص دکتر چی بوده؟؟؟ این علایم بیشتر شبیه خونریزیه داخلی یا پانلوکوپنیه حاده. گوشت و غذای خام هم نباید داده بشه انگل ايجاد ميكنه . بچه یکماهه در اون وضعیت که نمیتونه سه تا امپول رو تحمل کنه. دوست عزیز این وضعیت اورژانسیه ممکنه الان در وضعیت کما باشه. باید لوله گذاری بشه ازین طریق غذا بگیره و یا در صورت لزوم ادرنالین تزریق ،ًعکسبرداری از شکم و ازمايش خون براي شمارش گلبولهاي سفيد انجام بشه تا علت اصلی رو تشخیص بدن. الان از راه دور هیچ فرصتی برای سوال و جواب نیست. اگر تهران هستید به بیمارستان شبانه روزیه ایرانیان مراجعه کنید. هم تجهیزات خوبی دارن هم کادر مجربی. امیدوارم دیر نشده باشه یا مبتلا به پان لوکوپنی نباشه. لطفا عجله کنید .

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 / 02122843643
پاسخ
زابل هستم و اينجا قبرستون درست و حسابي هم نداره ،چ برسه به تجهيزات درمانى و ارژانسى.
كما كه فكر نكنم باشه چون چشماش رو باز ميكنه و كاهي يك خميازه هم ميكشه ودست هاش رو هم تكون ميده .الان شكمش رو ماساژ دادم و ادرار كرد ولي دو روزه شكمش كار نكرده و مدفوعى نديدم
امپولها يكيشون كه مولتي ويتامين بود.نسخه رو دارم و اگه لازمه ازش عكس بفرستم خدمت شما
ا
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تشخیص بیماری گربه sesboy 160 28,299 01-08-2017، 03:51 PM
آخرین ارسال: Animals lover

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان