امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات گروه حمایت از گربه ها (بی نام و مردمی)
سلام دکتر جان
من به آقایی که در پیج من درخواست کمک کرده بود سایت شما رو معرفی کردم و ایشون ظاهرا مطلبی براتون ارسال کردن که یا درست ارسال نشده یا حضرتعالی مشاهده نکرده اید. من ممکنه جمعه برم کرج اگه دارویی برای کک هست بفرمایید من تهیه کنم
بهرحال جهت کمک من درخواست ایشون رو کپی می کنم

سلام و عرض ادب خدمت شما آقا دکتر گرامی

ما ساکن کرج هستیم و در حدود یک ماه هست که دو تا پیشی ناز رو صاحبشون میخواست رها کنه  و بره خارج از کشور اما من اجازه ندادم آوردم در حالی که انصافا بخوبی رسیدگی کرده و شناسنامه دارن و حالا احساس میکنم انگل پوستی و کک دارن و بخاطر سو تغذیه موهاشون میریزه و بنده هم دیگه توانایی تهیه غذا و خاکشونو ندارم اما بخدا خیلی وابستشون شدم و نمیتونم واگذار کنم در ضمن صاحبشون تا دوماه دیگه که برگرده قراره پیگیری کنه و نمیتونم بفکر واگذاری باشم بنابراین بخاطر خدا بداد این طفلکای  خوشگل و شیرین و دوس داشتنی برسین و ضمنا بدلیل عقیم نشدن هرروز در خطر حاملگی توسط گربه های ولگرد بیرون هستن و همچنین 8 ماهه هستن
پاسخ
سلام ، همچين پستي طي اين چند روز ارسال نشده!
سمانه خانم ، ايشون ميفرمايند صاحبش قصد رهاسازي داشته ، پس چطور بعد از بازگشتشون پيگيري ميكنن ؟ ايشون ميتونن بچه ها رو به شخصي كه توانايي نگهداري و عقيمسازيشونو داره واگذار كنن . الان هم كه به اين مشكل نه چندان ساده مبتلا شدند و نميتونن غذا و داروهاشو تهيه كنند. اگر دارو براشون بنويسم و تحت درمان با غذاهاي رژيمي خاص قرار بگيرند ، با توصيفات ايشون مسلما از عهدشون خارجه ، دقيقا چه كاري از بنده ساختست و قصد ايشون چيه ؟ درمان يا واگذاري؟ ضمنا بايد عكس واضحي ضميمه كنن كه مشخص بشه ايا واقعا مبتلا به كك هستن ؟! نميشه بي دليل دارو داد . علايم و نشانه هايي كه ميبينن چيه ؟
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
پاسخ
گفتن وقتی بچه ها رو داخل خونه میبرن دستها شون تا آرنج برآمدگی عدس مانند و خارش و قرمزی پیدا میکنه. پست رو گفتن دیشب براتون ارسال کردن.

من اگه دارو بفرمایید یک بار میتونم تا کرج برم ولی بدلیل کیس قبلی که داشتم و سلامتی پسر خودم نمیتونم بیارمشون پیش خودم. پیگیری صاحب قبلی به نظر منم بی مورد اومد. اگه موردی صلاح میدونید که من انجام بدم در حد توان چشم
بعلاوه اینکه مورد قبلی (گربه های پشت بام) که ازتون سوال کردم نه دارو ها رو گرفت. نه وقتی گفتم من بیام ببریمشون کلینیک قبول کرد و گفت میخوام بدم به دوستم. و نه بعدش جواب منو داد. نمیخوام شرمنده شمابشم

این ها عکسایی هستن که برای من فرستادن

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(01-23-2017، 03:38 PM)سمانه نوشته است: گفتن وقتی بچه ها رو داخل خونه میبرن دستها شون تا آرنج برآمدگی عدس مانند و خارش و قرمزی پیدا میکنه. پست رو گفتن دیشب براتون ارسال کردن.

من اگه دارو بفرمایید یک بار میتونم تا کرج برم ولی بدلیل کیس قبلی که داشتم و سلامتی پسر خودم نمیتونم بیارمشون پیش خودم. پیگیری صاحب قبلی به نظر منم بی مورد اومد. اگه موردی صلاح میدونید که من انجام بدم در حد توان چشم
بعلاوه اینکه مورد قبلی (گربه های پشت بام) که ازتون سوال کردم نه دارو ها رو گرفت. نه وقتی گفتم من بیام ببریمشون کلینیک قبول کرد و گفت میخوام بدم به دوستم. و نه بعدش جواب منو داد. نمیخوام شرمنده شمابشم

این ها عکسایی هستن که برای من فرستادن

شايد خودشون به گربه حساسيت دارن . البته اين علايمي كه گفتن مربوط به گزش كك هست ولي بالاخره بايد يك مشخصه اي در گربه ها داشته باشه .
از عكس هم چيزي مشخص نبود. بچه ها خارش ندارن؟ لابلاي موها رو نگاه كنن اگر همسن التهابات أرزني شكل پيوسته رو نقاط مختلف پوست ديدن يا با ريزش مو و بي تابي بچه ها ، و حضور دانه هاي ريز مشكي ، سفيد يا قهوه اي همراه بود ، ميتونن تا حدودي مطمئن بشن كه انگل پوستي هست.
هيچ موقع كك رو فشار نديد ، الودگيش منتشر ميشه ، دستكش دست كنيد . گربه هاتونو شانه بزنيد و شانه رو روي كاغذ سفيدي بكشيد، اگه كاغذ پر از لكه هاي دوده مانند سياه رنگ بود ، كك هست

به هر حال چندراه وجود داره كه هر كدوم براشون مقدور بود انجام بدن . به نظرم اول با اسپري سركه سيب شروع كنن.

براي درمانش شامپو هاي ضدانگل مخصوص حيوانات هست مثل perssa. و يا ميتونيد از شامپوي پرمترين( انساني) (هفته اي يكبار :به مقدار كم روي موضع بزنيد تا ١٠دقيقه روي پوست باشه و بعد بشوريدش. اينكار رو هفته اي يكبار و تا ٣هفته انجام بديد. مراقب باشيد به هيچ وجه توسط حيوان خورده نشه و وارد مخاط چشم ، گوش ، دهان و بيني نشه. از دستكش استفاده كنيد و موقع شامپو زدن شانه هم بزنيد )

شامپوي ليندان (انساني) ( فقط يكبار به مقدار كم روي موضع زده بشه ، ٤ دقيقه بمونه ، شانه بزنيد و بعد شستشو بديد ، در اين مورد هم مراقب باشيد نخوره و وارد مخاط نشه. فقط فقط يكبار استفاده بشه.)

قطره advocate مخصوص كك هست كه اگر بتونيد از داروخانه دامپزشكي تهيه كنيد خوبه .

از اسپري كردن سركه سيب رقيق شده با اب روي موضع هم ميتونيد استفاده كنيد و بسيار موثره. هر بار نيمساعت روي موضع بمونه و بعد با دستمال مرطوب تميز كنيد .
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
پاسخ
با سلام
اولا عذر میخوام که چند بار مزاحم وقتتون شدم و علیرغم تجویز دارو و راهکار، اون افرادی که جواب های شما رو براشون ارسال کردم بلافاصله یا خواستن از سر باز کنن گربه ها رو یا جواب ندادن دیگه. فکر میکنم فقط اینجور افراد هدفشون چول گرفتن به اسم کمک به گربه ست.
دوما الفی که اینقدر آروم بود و هرگز چنگ و گاز نمی گرفت دقیقا از دیروز بدون اینکه اتفاقی افتاده باشه یا رفتار ما یا غذا یا جای لونه ش عوض شده باشه، بشدت وحشی شده. تو بغل نمیاد. پنجه هاش همش بیرونه. نمیذاره حتی بهش دست بزنیم و گاز میگیره. چشماش حالت بدجنسی پیدا کرده. ما رو گاز میگیره و میره زیر شوفاژ کز میکنه. حتی دیشب من از درد بیدار شدم دیدم داره انگشتای پامو با تمام قوا گاز میگیره. اول فکر کردم بازیه ولی یک ساعت و نیم ادامه داد و مجبور شدم بیرونش کنم.
علامت چیز خاصیه؟ یا فقط مثل آدما ممکنه بی دلیل کلافه باشه؟
البته صدای گربه ها از بیرون میاد. ربطی داره؟
پاسخ
(01-29-2017، 01:41 PM)سمانه نوشته است: با سلام
اولا عذر میخوام که چند بار مزاحم وقتتون شدم و علیرغم تجویز دارو و راهکار، اون افرادی که جواب های شما رو براشون ارسال کردم بلافاصله یا خواستن از سر باز کنن گربه ها رو یا جواب ندادن دیگه. فکر میکنم فقط اینجور افراد هدفشون چول گرفتن به اسم کمک به گربه ست.
دوما الفی که اینقدر آروم بود و هرگز چنگ و گاز نمی گرفت دقیقا از دیروز بدون اینکه اتفاقی افتاده باشه یا رفتار ما یا غذا یا جای لونه ش عوض شده باشه، بشدت وحشی شده. تو بغل نمیاد. پنجه هاش همش بیرونه. نمیذاره حتی بهش دست بزنیم و گاز میگیره. چشماش حالت بدجنسی پیدا کرده. ما رو گاز میگیره و میره زیر شوفاژ کز میکنه. حتی دیشب من از درد بیدار شدم دیدم داره انگشتای پامو با تمام قوا گاز میگیره. اول فکر کردم بازیه ولی یک ساعت و نیم ادامه داد و مجبور شدم بیرونش کنم.
علامت چیز خاصیه؟ یا فقط مثل آدما ممکنه بی دلیل کلافه باشه؟
البته صدای گربه ها از بیرون میاد. ربطی داره؟

سلام ، مسئله اي نيست

مشكل جسمي يا دردي كه اذيتش كنه نداره ؟ همه چيز خوبه ؟ اگر بله ، رفتار اعتراضي داره و چون فصل جفتگيريه ، تمايل داره برگرده به طبيعت. در اين مورد تصميم با خودتونه .
پاسخ
و یه سوال دیگه. اصلا گربه نر علامت های جنسی داره؟ چه علائمی؟ و اگه داره اصطلاحش چیه؟ یعنی تا جایی که من میدونم فحل شدن رو برای گربه ماده به کار میبرن. کلمه ش رو بلد نیستم و توی سرچ ها هم زیاد از گربه های نر نوشته نشده.
پاسخ
راستش درد رو که من نمی تونم تشخیص بدم. سه شنبه بخاطر بوی تنفسش باز بردمش دکتر و گفتن که اتفاقا در مقایسه با سایر گربه ها اصلا بوی قابل توجهی نیست. این تنها چیزی بود که نظر منو جلب کرده بود و البته عدم تحرکش. دکتر هم گفتن تحرکش برای این نژاد خیلی کمه. من 4 مدل اسباب بازی و توپ براش گرفتم ولی همون رو هم استفاده نمیکنه یا نهایت دو دقیقه.
اشتهاش خوبه و نوع غذاش فرقی نکرده فقط چون 10 روزه 300 گرم وزن گرفته بود کمی از حجم غذاش کم کردم. مدفوعش توی مطب دکتر عادی بود و یبوست هم نداره. اول فکر کردم بوی عطر جدید منو دوس نداره ولی با شوهرم هم همینطوره.
من وقت عقیم سازی براش گرفته بودم ولی دکترش گفتن بعد از واکسن دوم که بشه دو هفته دیگه.
پاسخ
با عرض سلام و صبح بخیر
ممنون میشم اگه مثل همیشه محبت بفرمایید و جواب سوالمو بدید.
در گربه نر 8 ماهه علامت های نیاز جنسی (قبلا هم عرض کردم اصظلاحش برای گربه نر رو نمیدونم و اگه بفرمایید لطف می کنید) به چه صورت های خودشو نشون میده؟ راهی برای کاهشش هست؟
الفی بسیار پرخاشگر و بی قرار شده و به شدت تدافعی رفتار میکنه و البته کم اشتها هم شده.
و سوال دیگه اینکه میشه آموزش داد که پنجه هاشو بیرون نیاره؟ قبلا اصلا چنگ و گاز نمیگرفت.
پاسخ
سلام. بلوغ جنسی برای نر اطلاق میشه که بروزش در گربه های مختلف متفاوته. یکی ارام و یکی پرخاشگر میشه. نر هم مثل ماده ، در این دوران بی قراری میکنه. سر و کمرش رو به اشیاء منزل میماله واکثرا دمش به حالت ایستاده هست. اونهایی که پرخاشگر میشن تمایل دارن از محیط بسته منزل خارج بشن و برای اینکارحتی با صاحبشون کج خلقی میکنن. بی اشتها شدن از تاثیرات این دورانه ولی نباید فقط به همین موضوع تکیه کرد چون ممکنه همزمانی یک بیماری با شروع بلوغ ، توام رخ بده و صاحبان رو گمراه کنه. غیر از تغییرات هورمونی ، درد و بیماریها یا نارضایتی از شرایط موجود ، باعث پرخاشگری میشه . علت رو ریشه یابی کنید

برای اموزش دادن یه مقدار دیر شده. گربتون از ابتدا دستی نبوده و الان به سنی رسیده که سن استقلال و فرمان ناپذیریشه و در شرایط روحی سختی هست ، تربیت پذیریش کمتره. برای اموزش از سنین پایین( دوماهگی) با تکرار مستمر باید و نبایدها تعلیم میبینند. کتابهای اموزشی اکثرا به زبان اصلیه که میتونید اینترنتی تهیه کنید.

به نظرم اخلاق فعلی الفی غیر از مسئله بلوغ ، که هنوز کامل اتفاق نیوفتاده و در یکسالگی به تکامل میرسه، بودن در منزله. گربه ای که از ابتدا در محیط ازاد بوده و توانایی هر کاری رو برای لذت بردن از فرصتهاش داشته ، نمیتونه در بحرانی ترین دوره زندگیش محیط کوچک و محدود منزل رو تحمل کنه. طبیعیه چون به بیرون تعلق داره و ازادیش گرفته شده. اوایل براش یه مقدار تجربه محیط جدید جذاب بود ولی در صورتی که توانایی رفت و امد ازادانه به بیرونو داشته باشه و با این رفتارش داره اعتراض میکنه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
با کلیک روی گوگل +۱ و اشتراک گذاری در فیس بوک از انجمن حمایت از گربه های خیابانی ایران حمایت کنید