امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نیاز به راهنمایی و کمک
سلام 
مدتیست یک گربه روی پشت بام منزل ما گیر افتاده و با هیچ ترفندی نشده که نجاتش بدیم حتی دو بار با آتش نشانی تماس گرفتیم و نتوانستند کاری کنند من بخاطر اینکه حیوان تلف نشه مرتب بهش غذا می دم الان همسایه ها معترض شدند و می گن غذا دادن من گربه رو مونده گار کرده در هر حال نمی دونم چه راهی برای نجاتش وجود داره 
از هر راهکاری که به گربه آسیبی نرسونه برای نجاتش استقبال می کنم
منزل من در بریانک تهرانه
سلام ، بچه گربست يا ماده باردرار؟ چون فصل زايمانه ، شايد دنبال جايي براي وضع حمل ميگشته گير افتاده . منزلتون چند طبقست ؟ منظورم ارتفاع زمين تا پشت بامه. تا به حال در پشت بأمو باز گذاشتيد و غذا رو داخل بزاريد؟ اگر خير ، پيشنهاد ميكنم اينكارو انجام بديد. متاسفانه مجبوريد يكروز بهش غذا نديد. فقط كمي اب در اختيارش بزاريد و داخل اب سنبل الطيب بريزيد. اگر براتون مقدوره در رو نيمه باز بزاريد و طنابي به دسته داخلي در ( در صورتي كه داره) ببنديد. مسير راه پله جوري هست كه بتونيد آينه اي در گوشه اي قرار بديد طوري كه مسير ورودي به پشت بآم رو نشون بده ؟

اگر بتونيد اين شرايط رو فراهم كنيد ، غذايي مثل جگر و دل يا ماهي خام ( البته در اين مورد خاص فقط ميشه غذاي خام استفاده كرد، چون در حالت عادي مضره ) جلوتر از در ورودي نزديك راه پله ها قرار بديد ، خودتون هم جايي باشيد كه ديده نشيد و كوچكترين حركتي هم به طناب داده نشه ، هر موقع از طريق آينه ورود گربه رو ديديد ، به محض اينكه خواست اولين لقمه رو برداره ، سريعا طناب رو بكشيد و جايي ببنديد تا در بسته بمونه ، اگر منتظر بشيد كه شروع به غذا خوردن كنه ممكنه با مشكل مواجه بشيد ، چون اكثرا غذا رو به دندان ميگيرن و فورا به سمت پشت بآم حركت ميكنن.

بعد از بستن در ، اجازه بديد ارامش و اعتماد رو دوباره به دست بياره و غذاشو بدون حضورتون بخوره ، اگر همون اول به سمتش بريد ، وحشت ميكنه و شايد بهتون حمله كنه يا بره جايي بين أثاثيه قايم بشه. بعد با ملايمت به سمت بيرون هدايتش كنيد.
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
سلام
متشکر از محبتتون
باردار نیست جثه اش تقریبا اندازه گربه های بالغه ولی فکر نکنم بیش از شش ماهش باشه
در پشت بام رو براش دو روز باز گذاشتم و غذاش رو هم گذاشتم تو راه پله ولی تمام روز جلوی در پشت بام موند و میو میو کرد تا غذا رو براش ببریم بیرون راه پله
اوایل خیلی وحشت داشت چند روز پیش اومد سمتم و خیلی آروم بهم نزدیک شد ولی همون شب آتش نشانی اومد و ترسوندتش و دیگه با دیدن من هم خودش رو مخفی می کنه من هم سعی نمی کنم کاری کنم که ترسش بیشتر بشه فقط براش تن ماهی شیر آب یا گوشت پخته می ریزم تو ظرف غذایی که براش قرار دادم و آروم از پشت بام خارج می شم
تقریبا تمام ساعت شبانه روز رو از لبه پشت بام به کوچه نگاه می کنه و با تمام تونش میو میو می کنه
نمی دونم ارگان یا نهادی هست که متولی اینجور کارها باشه و بیاد نجاتش بده یا نه اگر باشه هر هزینه ای هم داشته باشه من حاضرم پرداخت کنم که بدون صدمه زدن بهش بشه نجاتش داد
خواهش ميكنم . اگر ترسيده كه خيلي سخت ميشه نجاتش داد. براتون شماره اي خصوصي ميزارم ، باهاشون تماس بگيريد انشالله بتونن كمكتون كنن
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
یه نکته دیگه رو هم بگم کوچه ما دو سه تا گربه مشخص داره
از اونجایی که من هر شب زباله ها رو که می ریزم بیرون چیزهایی که برای گربه ها قابل خوردنه رو تو یه ظرف یکبار مصرف می ذارم کنار سطل زباله گربه های بومی کوچه از من نمی ترسند و با دیدنم گارد نمی گیرند یا فرار کنن ولی این گربه جزوشون نبوده
از اونجاییکه شنیدم گربه ها قلمرو مشخص دارند عرض کردم که مشخصا این گربه تو قلمرو خودش نیست
بسیار هم ممنون می شم
(03-26-2017، 09:07 PM)imanfakhar نوشته است: یه نکته دیگه رو هم بگم کوچه ما دو سه تا گربه مشخص داره
از اونجایی که من هر شب زباله ها رو که می ریزم بیرون چیزهایی که برای گربه ها قابل خوردنه رو تو یه ظرف یکبار مصرف می ذارم کنار سطل زباله گربه های بومی کوچه از من نمی ترسند و با دیدنم گارد نمی گیرند یا فرار کنن ولی این گربه جزوشون نبوده
از اونجاییکه شنیدم گربه ها قلمرو مشخص دارند عرض کردم که مشخصا این گربه تو قلمرو خودش نیست

بله درسته ، ولي موضوعي رو خدمتتون بگم، گربه هاي بيرون از منزل ، هر چقدر هم دستي و رام باشن ، وقتي اتفاقي براشون ميوفته مثلا مثل وضعيت الان پيش مياد ، حتي از صاحبشون وحشت دارند و با ترديد و احتياط بهش نزديك ميشن ، انگار كه اصلا نميشناسن!! و سخت ميشه حتي نوازششون كرد. چون موقعيتي كه براشون پيش مياد باعث استرسشون ميشه ، سعي ميكنن خودشون رو از همه مخفي كنن ولي اگر صاحبشون رو جايي غير از محدوده اي كه گير افتادن ببينن ، چنان تلاش ميكنن براي جلب توجه و كمك خواستن ازش كه ادم تعجب ميكنه ولي وقتي قصد كمك داريم خودشو مخفي ميكنه!! منظورم اينه كه اگر يكي از همون گربه هايي كه شما رو ميشناسن روي پشت بام بودن ، بازازتون فرار ميكردن . در كل نميشه ذهنيت ، واكنش و تصور حيوانات رو در موقعيت هاي مختلف پيش بيني كرد
ممنون از راهنماییتون
من به شخصه هیچ نوع تجربه ای تو نگهداری حیوانات خانگی ندارم و احساسم اینه که بهترین حالت برای حیوانات آزاد بودنشونه به هر شکل امیدوارم به یه راه حل مطمئن از طریق این انجمن و با کمک شما و دوستان دیگه برسم
متاسفانه امشب همسایه ها بخاطر صدای زیاد حیوون به کلانتری شکایت کرده بودند و مامور کلانتری هم قصد داشت با گلوله بزنتش که با بدبختی راضیش کردم بی خیال بشه و دو ساعتی واسه همسایه ها از شرایط نا خواسته گربه و اینکه قصدش از سر و صدا کردن آزار دادن کسی نیست و اصولا نباید یه انسان از یک گربه قصد انتقام جویی داشته باشه سخنرانی کردم نمی دونم چند روز دیگه ممکنه همسایه ها طاقت بیارند چون تقریبا تمام کوچه رو عاصی کرده
با گلوله بزنن؟!! مگه اينجا تگزاسه؟!! اين زبون بسته چه گناهي كرده ؟!! رحم و انسانيتشون كجا رفته ؟!! يعني چي ؟!! شرم اوره چنين رفتارغير انساني و پليدي !!! به حال اين أفكار پوسيده و ذهن هاي بسته بايد تاسف خورد . همينطور همسايه بودن با چنين موجودات بي رحم ، خودخواه و بي منطقي واقعا عذاب اوره ..... اميدوارم راه نجاتي پيدا بشه تا بدست اين انسان نماها از بين نرفته....
سلام
متاسفانه گاهی اوقات انسان بودن یعنی مالک هستی بودن و تمام موجودات زنده اطراف ما می تونند قربانی آرامش و آسایش ما بشند
من در جنوب تهران محله بریانک زندگی می کنم اینجا کوچه ها شلوغ و تو در تو هستند و فقر عمومی تحمل ساکنین رو خیلی پایین آورده تو این محله وقتی دو تا آدم با هم درگیر می شند با شمشیر و قمه خون هم رو می ریزند و دچار عذاب وجدانی نمی شند ریختن خون یک گربه کوچک تلنگری هم به وجدانی نمی زنه

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نیاز فوری به سرپرست نوزاد گربه m_maghzi 3 197 04-26-2017، 11:11 PM
آخرین ارسال: Animals lover
  نیاز فوری برای سرپرست گربه خیابانی شبنم 1 150 04-12-2017، 09:20 PM
  فوری فوری ...درخواست راهنمایی شبنم 1 174 04-06-2017، 11:15 PM
  نیاز فوری به حمایت aramis 2 271 02-12-2017، 02:44 PM
آخرین ارسال: reza84
  نیاز به کمک فکری azi 9 751 12-01-2016، 08:10 PM
  نیاز فوق العاده شدید به دکتر دامپزشک جهت درمان بچه گربه حمایتی در شیراز - اورژانسی nchshm 2 675 04-03-2016، 08:27 PM
آخرین ارسال: shivid
  نیاز به جای موقت برای گربه باردار sepideh 0 431 10-24-2015، 05:10 AM
آخرین ارسال: sepideh
  راهنمایی برای لیست پناهگاه گربه های خیابانی پرستو1 1 1,398 06-20-2015، 11:36 PM
  درخواست راهنمایی برای درمان پای شکسته بچه گربه سهراب 3 3,738 10-25-2014، 08:54 PM
آخرین ارسال: ویلیام
  نیاز به مسافر به مقصد شیراز srahas 0 935 06-11-2014، 08:29 PM
آخرین ارسال: srahas

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
با کلیک روی گوگل +۱ و اشتراک گذاری در فیس بوک از انجمن حمایت از گربه های خیابانی ایران حمایت کنید