امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عفونت شدید چشم گربه
سلام دوستان

حدود یک ماه پیش یه گربه سفید تو خونه پدربزرگم زایمان کرد و دوتا بچه داره الان ، بچه گربه ها خیلی سر حالن ، الان حدودا یک ماهشونه ، از چند هفته پیش چشم سمت راست مادرشون رو دیدم یه جوری شده ، امروز دقت کردم دیدم چشمش کامل تخلیه شده انگار و پر از چرک و خونه و سیاه شده

( این رو هم بگم اطراف چشمش اثری از پنجه یا این ک درگیر شده با گربه دیگه ندیدم )

دیدم امروز داره با دستش چشم راستش رو میماله یکم زبون میزنه به دستش و میماله به چشمش ، انقدر مالید چشمش رو تا یکم ازش چرک و خون اومد و اون چرک و خون کشیده شد روی دستش  فکر کنم خیلی داره اذیت میشه بخاطر چشمش.

حالا نمیدونم چیکار میتونم براش انجام بدم ؟ وضعیت چشمش خیلی ناجوره ، میترسم عفونت کل بدنش رو بگیره.

یه کمکی بکنید خواهشا

و یک سوال دیگه ام دارم ، با وضعیت چشم این گربه ، ممکنه بیماری خاصی به ما منتقل کنه ؟

باتشکر
پاسخ
سلام. خیر خطری شما رو تهدید نمیکنه.

بفرمایید دستیه که بتونید بگیریدش دارو بدید؟ عطسه .سرفه . خس خس سینه .گرفتگی صدا و ترشحات بینی هم داره؟

لطفا عکس کاملا واضح و با کیفیتی از چشمش بزارید.
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
پاسخ
(11-04-2017، 12:33 AM)Animals lover نوشته است: سلام. خیر خطری شما رو تهدید نمیکنه.

بفرمایید دستیه که بتونید بگیریدش دارو بدید؟ عطسه .سرفه . خس خس سینه .گرفتگی صدا و ترشحات بینی هم داره؟

لطفا عکس کاملا واضح و با کیفیتی از چشمش بزارید.

سلام

خدا خیرتون بده که جواب دادید

نه نمیتونم بگیرمش دستی نیست.عطسه و سرفه و خس خس  و... که گفتید رو نداره.

عکس هم اجازه نمیده بگیرم اگر شد امروز میگیرم حتما.برای درمانش چه کاری میتونم انجام بدم ؟
پاسخ
سلام ، زنده باشيد

خيلي بده كه نميزاره بگيريدش. مشكل ميشه درمانش كرد چون بايد قطره چشمي استفاده كرد و البته قبل از اون بايد حتما چشمشو ببينم اگر انقدر واضح و با كيفيت باشه كه تشخيص رو امكان پذير كنه. تا بتونم بگم مشكلش چيه !شايد خونريزي كرده باشه كه در اينصورت بعهده دامپزشكه مستقيما اقدام كنن.
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
پاسخ
تشکر از پاسختون

سعی میکنم امروز یه عکس ازش بگیرم.

ولی اجازه نمیده بگیرمش ، حالا به نظرتون میشه بهش کپسول اموکسی سیلین داد ؟

چه دارویی الان بهش بدم که حالش بهتر بشه ؟

و امروز دقت کردم دیدم خیلی ارومه صدایی ام ازش نمیاد ، کمتر پیش میاد میو میو کنه.

دیروزم دوباره چشمش رو میمالید چرکش کمتر شده بود.
پاسخ
اینکه فرمودید خون از چشمش خارج میشه و مثل اینکه تخلیه شده بنده رو نگران کرده. برای همین نمیتونم پیشنهاد کنم فعلا از دارو استفاده کنید. اگر به گفته هاتون مطمئن باشید که عفونته نه مشکل دیگه ای که راحتتر میتونیم تصمیم بگیریم. به همون اندازه که شما اصرار به درمان سریعتر دارید ما هم نگرانیم. اگر از وضعیتش اطمینان داشتم خیلی زودتر دارو مینوشتم خدمتتون.
پاسخ
تشکر از پاسختون من بیشتر حدس میزنم چرک باشه چون رنگ متمایل به سفید داشت اون چیزی که رو دستش کشیده شده بود بعد از مالیدن چشمش.

پس امروز سعی میکنم ازش عکس بگیرم ، همینجا ارسال میکنم خودتون ببینید وضعیتش چطوره.

بازم ممنون.
پاسخ
ممنون. اگر هم نتونستید عکس بگیرید لااقل خوب دقت کنید به چشمش و وضعیتشو شرح بدید.
پاسخ
سلام
شرمنده هر کاری کردم نشد از نزدیک ازش عکس بگیرم اصلا اعتماد نداره بهم نزدیکم زیاد نمیاد.

فقط چند لحظه با دقت دیدم چشمش انگار یک حفره داخلش درست شده و تقریبا سیاه بود داخلش ، یعنی چیز خاصی داخلش مشخص نبود فقط حالت سیاهی و گودی داشت خود چشم. چیزی از چشم راستش باقی نمونده کاملا خالی شده انگار
پاسخ
سلام

دوتا عکس از بچه گربه و مادرش گرفتم ، عکس مادرش رو ببینید بی زحمت ، من سه الی چهار روزه بهش اموکسی سیلین دادم چند بار همراه با شیر ، امروزم با یه مقدار مرغ خام.

داخل چشم سمت راستش قبلا یکم سیاه بود امروز داخل چشم رو دقت کردم دیدم رنگش به سمت سفیدی رفته قبلا خیلی تیره تر بود داخل چشم سمت راستش

.امروز هم یک ساعتی پیشش بودم اصلا چشمش رو نمالید با دستش. قبلا خیلی دست میکشید روی چشمش.

الان اموکسی سیلین رو ادامه بدم یا کافیه براش ؟

و راستی چطور بفهمم مادر بچه گربه ها بهم اعتماد کرده ؟

تازگیا وقتی تو حیاطم میاد نزدیکم خودشو جمع میکنه و میشینه جلوم ، معنی این کارش چیه ؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عفونت چشمی در بچه گربه- بهمراه تصویر vida 10 82 7 ساعت پیش
آخرین ارسال: vida
  عفونت چشم بچه گربه g.shakoori 5 89 04-13-2018، 07:10 PM
آخرین ارسال: Animals lover
  سرما خوردگی و عفونت چشمی و گزارش بهبودشان Hamide 36 1,328 02-11-2018، 05:26 AM
  عفونت چشم گربه re125za 1 252 11-24-2017، 07:27 PM
  عفونت چشمی بچه گربه Reza.kh 7 397 11-05-2017، 11:38 PM
  شکستگی دندان و عفونت چشم سمانه 4 712 05-15-2017، 08:15 AM
آخرین ارسال: سمانه
  عفونت چشم بچه گربه naser 1 475 04-18-2017، 10:52 AM
  مشکل تنفسی و سرفه شدید گربه Ali~ad57 1 475 05-31-2016، 09:29 PM
  عفونت های انگلی گربه سیامک 3 2,059 08-25-2015، 12:49 PM