امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد صداهای عجیب بهمراه بی اشتهایی و بیقراری
باسلام
از زحماتی که میکشید ممنونم. یه مشکلی برای گربه من چند روزه پیش اومده.
یه گربه نر 7ماهه خیابونی چند روز هست که میومیوهای عجیب و زوزه مانند داره شب تا صبح اینخال رو داره میبرمش تو حیاط باز همینجوره خیلی بیقراره و غذا نمیخوره دو روز پیش دیدم که بدجور استفراغ کرده بود ولی یبوست داره نمیخوابه بازی نمیکنه اصلا نمیدونم چرا اینجور شده . البته هفته پیش بود تو حیاط یه گربه نر دیگه اومد ولی دعوا نکردن باهم انگار دوست شدن یه بارم بخاطر اون رفت و چند ساعت بعد اومد نمیدونم چیزی خورده بود یا نه ولی واقعا صداش آزار دهنده ست آدم حس میکنه دارن شکنجه ش میکنن گفتم شاید بیماره یا انگلی چیزی داره میشه راهنمایی کنید.
پاسخ
سلام. خواهش میکنم.
فصل جفتگیریه و این صداها برای درخواست و جلب توجه جفت هست. البته برای گربه 7 ماهه نر، زوده و از یکسال به بعد رفتارش در این مورد تغییر میکنه. ولی بعضی مواقع بلوغهای زود هنگام در نرها پیش میاد که فقط به تغییرات رفتاری ختم میشه نه جفتگیری.

از سن گربتون اطمینان دارید؟
استفراغش محتوی غذا بود یا کرم ؟
برای یبوست روزی چند مرتبه بهش روغن زیتون بدید . تا به حال ضدانگل نخورده؟

عکس العملش نسبت به گربه ماده بالغ چطوره؟
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
سنش رو میدونم که 25/7/2017 پیداش کردم که حدود یک ماهه بود حالا نهایتا یکی دو هفته ممکنه بیشتر باشه . کاری برای آروم کردنش نمیشه کرد؟! این علایم خودبخود رفع میشه یا باید کاری بکنم اقلا آروم بشه یکم غذا بخوره بخوابه چون این دو سه روزه اصلا استراحت نداشته. حالت تهاجمی داره و حتی دستم رو گاز گرفت که زخمی کرد 
استفراغش غذا و آب بود البته غذای خشک مخصوص گربه بوده که خورده بود بالا آورده بود هضم نشده ولی همون شب خیلی ناله کرد و غذا هم از دیشب که غذا خورده هیچی نخورده. ادرار و مدفوع هم نداشته نمیدونم تا چند روز اینجور میمونه اینجوری ضعیف میشه؟
پاسخ
نفرموديد ضدانگل خورده ؟ واكسينه هست ؟ وزنشو بفرماييد
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
بله واکسن زده و داروی ضد انگلشم دو ماه پیش زده. وزنش حدود 3 و نیم کیلو
وقتی چیزی نمیخوره چطور روغن زیتون بهش بدم چون اصلا غذا نمیخورد یا خیلی کم میخورد و از دیشبم که هیچی نخورده.
گربه ماده اومده بود توی حیاط اطرافش میچرخید و پشتش رو بو میکشیدد ولی خب گربه ماده بهش بی محلی میکرد. با یک گربه نر ارتباط برقرار کرد و وقتی با اون هست بعد خیلی رفتارش تغییر میکنه.
پاسخ
عزیز من قرار نیست وقتی گربه بی اشتهاست دست روی دست بزارید نظاره گر باشید. پس گربه هایی که سخت بیمار هستن و اشتها ندارن باید از بین برن؟!
با سرنگ بدون سوزن مایعات بهش بدید. این مایعات میتونه اب مرغ . شیر عسل . اب. سوپ یا هر غذای مایع دیگه باشه. برای زمانی هم که بی اشتهایی و عدم مصرف مایعات طولانی میشه و یا با اسهال و استفراغ همراهه، اضافه کردن پودر ors به اب اشامیدنی و خوراندنش به حیوان واجبه. نباید بزارید بدن دهیدراته بشه اونموقع کار به سرم میکشه.

برای افزایش اشتها، برطرف شدن ضعف معده ، تقویتش و کم شدن تنشها دارو مینویسم. انشالله مشکل فقط نزدیک شدن به دوران بلوغ باشه.
پاسخ
منم هرجور هست بهش غذا و مایعات میدم قرصهای مولتی ویتامین هم از دامپزشکی گرفتم میدم ولی از دیروز مقاومت میکنه چنگ میزنه گاز میگیره خب سخته آرومش کردن و یکم تونستم بهش سیب زمینی و مرغ له شده و اب مرغ بدم ولی واقعا ناله های سوزناکش رو چکار کنم میترسم وقتی نیستم صدا کنه و از خونه بندازنش بیرون و تلف بشه. ممنون که راهنمایی کردید تلاش خودم رو میکنم منم امیدوارم چیزیش نباشه و دردی نداشته باشه.
پاسخ
باسلام مجدد
داروهایی که گفتید براش گرفتم و بهش دادم غذا رو هم با روغن زیتون بهش دادم، قرص آلپرازولام که دادم الان اینقدر گیج شده بود که تلوتلو میخورد و نمیتونست سرپا بایسته حتی نتونست تو ظرف مخصوص دستشوییش بشینه میافتاد توش و بعد یه ساعت که قرصو خورده بود بیحال و گیج خوابش رفت بنظرتون طبیعیه یا نکنه قرص براش زیاد بوده میترسم یوقتی چیزیش بشه ؟؟؟؟
پاسخ
نکنه بیدار نشه??? نکنه بمیره؟؟؟؟
پاسخ
سلام. نگران نباشید. دوز رو پایین تر حساب کردم. مگه 0.5 ندادید؟
ارامبخشهای خوراکی تاثیر زیادی روی گربه ها نداره. حتی 1 میلی گرم هم نمیتونه گیجشون کنه. تعجب میکنم چطور گربه شما با دوز کمتر از حد معمول گیج شده!!

نوازشش کنید . ببینید عکس العمل ، ضربان قلب و تنفسش طبیعیه؟
پاسخ