امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گربه حیاط با دست شکسته و استفراغ
سلام من منزلم جوریه که گربه ها میتونن داخل بالکن بیان و من بهشون غذا میدم
یکی از گربه ها تو طوفان هفته پیش انگشت هایش شکست و من پنج شنبه بردم گچ گرفتن و ارام بخش(بیهوشی) زدن
و چون گچ داشت گفتن باید تو خونه بمونه و نذارم بره بیرون
این زبون بسته دو روز تحمل کرد اما دیروز تا در باز شد فرار کرد و برای  ۴ ساعت از خونه رفت اما چون برای غذا خوردن هر شب میاد دوباره برگشت
دیشب از خواب بیدار شد یه بار کل محتویات معدش را بالا اوورد که تماما داخلش غذا خشکی که دیروز خورد بود و بو یا رنگی نمیداد و تک و توک موهای بدنش(موهای بلندی داره اما پرشین نیس)
فک کردم شاید زیاد بدنشو  لیس زده و بحث موها و تند غذا خوردن باعث شده بالا بیاره
بعدش فقط آب خورد و خوابید 
الان دوباره با صدای نفس نفس زدنش پاشدم طی ۴ مرحله همون آب رو هم بالا اوورد ومعدش خالی خالیه بازم فقط استفراغش (همون آب مثل بذار) بو غذا خشک رو میده و رنگ زرد تیره یا سبز ام نداره
این غذا (friskies) رو نزدیک ۶ ماهه بهش میدم یک هفته قبل گچ گرفتن غذاشونو عوض کرده بودم(simba) با بی میلی میخورد ولی بقیه گربه هادوس داشتن
 برای اینکه بتونم تو خونه نگه دارم friskies خریدم که دوست داشته باشه و تو این ۳ روز اینو خورده
راستش این مدت خیلی براش هزینه کردم 
اگه اجباریه که ببرم دکتر
در ضمن نمیدونم واکسیناسیون شده یا نه چون از روز اول خیلی دستی بود حس میکنم قبلا صاحب داشته رهاسازی شده
خودم بهش قرص ضد انگل یه نصفه دادم ۳ ماه پیش حدود ۴ کیلو هست(نسبتا پره و لاغر نیس)
الان ۹ ماهه هر شب میبینمش حامله نشده(شاید عقیم باشه!)
هم تو رادیولوژی روز گچ گرفتن دیدن گفتن باردار نیس
پاسخ
سلام.

اسهال هم داره یا فقط این 2 بار استفراغ کرده؟

در حال حاضر اشتهاش چطوره؟ غیر از فریسکیز غذای دیگه یا لبنیات مصرف نمیکنه؟ یا بعد از استفراغ ، فریسکیز هم نمیخوره؟ یعنی این بچه ها تماما با غذای خشک تا به حال تغذیه شدن؟!!
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
سلام اسهال نداره مدفوعش عادیه
تقریبا بجز گرسنگی مشکلی نداره و سر حال هست
خیلی دنبال غذا گشت ولی چیزی بهش ندادم چون گفتم ممکنه بالا بیاره با غذا خشک
تا الان یکم مرغ آب پز کردم و آبش رو دادم خورد که تا ته ظرف رو هم لیس زد
هر موقع بگین خود مرغ و گوشتی که آب پز کردم بهش بدم

اره فقط بهشون غذای خشک و آب دادم فکر میکردم کار خوبیه الان انجمن رو خوندم فهمیدم غلطه...
☹️
ینی این یکی که ثابت میاد و فقط غذاشو من میدم که فقط همینم میخوره و چیز دیگه میدم نمیخوره
حالا نمیدونم اون چند ساعتی که بیرون هست چیز دیگه ام میخوره یا نه
پاسخ
سلام. مشکلش از تغییر غذاییه و البته مضرات غذای خشک از فوایدش بیشتره.

سعی کنید اگر در توانتونه از همین مرغی که میپزید بهشون بدید و فقط 2_3 بار در هفته غذای خشک مصرف کنن نه بیشتر. افزودنی و چاشنی جات هم به غذا نزنید. فقط کمی نمک و روغن

در وعده های زیادو حجم کم به این بچه مرغ و اب مرغ بدید. با 3 وعده کم شروع کنید و به 6 وعده برسونید. اول اب مرغ و مایعات. بعد گوشت. یکباره ظرف غذاشو پر نکنید. به تدریج به مقدار غذا اضافه کنید.

اگر استفراغ نداشت از فردا ماست پروبیوتیک و 2_3 روز دیگه شیر هم اضافه کنید. اگر در کل مشکل رفع شد 3 وعده رو ثابت حفظ کنید و غذای خشک هم مابین غذاها داده بشه.

تهوع داشت ، اطلاع بدید
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
بینهایت از شما سپاس گذارم
پاسخ
فقط یک سوال ما به گربه های خیابونی هم همین غذای خشک رو میدیم
اونم سعی کنیم رو مرغ ببریم ؟ هم سخته و مثل غذای خشک همیشه پشت ماشین نیس که تا دیدی بتونی بهشون غذا بدی و هم هزینش زیاده
حالا برای این بالکنی ها میشه یه فکری کرد که هفته ای ۳-۴ روز غذای پخته باشه و نرم
اینا چون بیرون میرن نیاز به واکسن که نیس همون قرص ضد انگل بدم کافیه؟
پاسخ
خواهش میکنم ، اگر روزانه غذا میبرید ، درست نیست هر روز غذای خشک بخورن. ولی 2_3 بار هفتگی مسئله ای نداره.

ضدانگل و واکسن به هم مرتبط نیستن. دو مسئله جداگانست. بله ضدانگل بخورن لااقل از این مورد مصون میمونن.
پاسخ