امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فکر میکنم گربم التهاب ارزنی پوست داره..کمکم کنین
:angel: بچه گربه تقریبا یکماه ونیمه دو روزه خودشو دائما میخوارونه..وقتی پوستشو لمس و جستجو کردم اطراف گردنش دونه های جوش مانند ..البته به مقدار کم دیدم..که با مطالعه احتمال میدم التهاب ارزنی باشه
نمیدونم درسته یا نه..ولی گه گاهی تنفسش دچار مشکل میشه...البته امروز در مدفوعش چیزی بشکل کرم حدود ۶ سانت دیدم ..که قطرش هم حدود نیم سانت بود
حدود سه هفته پیش بهش پی پیرازین دادم بمدت ۳ روز 
لطفا کمک کنین..چون هزینه دامپزشک سرسام اوره و در توان من نیست   :angel:
پاسخ
سلام.

به دقت بدنشو وارسی کنید . اگر الوده به کک باشه همه بچه ها مبتلا میشن. درصورتی که متوجه کک یا جراحات و عفونت پوستی شدید اطلاع بدید دارو بنویسم.

پیپرازین رو مجدد تکرار کنید ( 2 روز ) و این مدت به مدفوعش دقت داشته باشید. هر 21 روز تکرار کنید. با افزایش سن ، ضدانگلهای مناسبتری میتونید استفاده کنید.

در چه محیطی نگهداری میشن؟ موردی نیست که باعث الرژی شده باشه؟ رنگ و بوی خاصی ؟ چه غذایی میخورن ؟ مادر و بچه های دیگه خارش ندارن؟
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
ممنونم که جواب دادین Angel

لابلای موهاشو خوب گشتم..هیچ اثری از کک یا کنه نیست..حدود سه هفتست که پیداش کردم اصلا خارش نداشته..فکر میکنم از حدود دویا سه روز پیش که با حوله و کمی شامپو بچه و اب پاکش کردم و البته بعدش مجددا با حوله خیس پاکش کردم اینجور شده .اثری از زخم یا عفونت قارچی و ریزش مو هم نداره..تمام بدنشو گشتم همون دو سه دونه جوش ریز اطراف گردنشه
توی محیط خونه نگهداری میکنم..البته یک گربه مادر با دو بچه دیگه هم نگهداری میکنم که توی سایتتون درخواست واگذاری گذاشتم واسه بچه های این مادر ..ولی این طفل معصوم گارفیلدم مادر نداره و در شرایط بدی که از عفونت ریه و چشم داشت کور میشد پیداش کردم و مداواش کردم ..
بنظرتون حساسیت نیست علت خارشش ؟؟
چون هیچ کدوم از بچه های دیگه این مشکلو پیدا نکردن
چشم پی پیریزین میدم بهش دو روز هر بار نیم سی سی ؟؟.
غذا هم بهش مرغ ابپز..مرغ و پوره سیب زمینی یا هویج یا کمی برنج یا کمی گوجه ..گاهی ماست کم چرب میدم..گاهی گوشت ابپز..شیر بدون لاکتوز گرفتم اصلا دوست نداشت..چند بار بهش با سرنگ دارم بزور میخورد..منم دیگه ندادم
پاسخ
خواهش میکنم.
تغذیش خوبه. به نظرم مشکل از شامپو بچه هست. روی موهاش زدید و با حوله مرطوب تمیزش کردید یا حمام بردید و کاملا شسته شد؟

پرخور هست که بیشتر از سنش وزن گرفته باشه یا حدود 200 گرمه؟
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
(06-17-2018، 07:47 PM)Animals lover نوشته: خواهش میکنم.
تغذیش خوبه. به نظرم مشکل از شامپو بچه هست. روی موهاش زدید و با حوله مرطوب تمیزش کردید یا حمام بردید و کاملا شسته شد؟

تو رو خدا زودتر جواب بدین

الان نگاه کردم از این دونه ها دو طرف شقیقش نزدیک ابروش هوپم زده ..میترسم بخارونه خودشو زخمی کنه
وقتی پیداش کردم خیلی کوچک و ضعیف بود الان رشدش خوب بوده فکر کنم تو این ۲۱ روز که پیشه منه دو برابر شده حدود ۵۰۰ یا ششصد گرم شده
حمام ترسیدم ببرم چون سرما خورده بود تازه خوب شده بود
شامپو به مقدار کم مالیدم به حوله و بعد روی بدنش و بعد با حوله مرطوب دو بار تمیزش کردم 
تغذیه و اشتهاش نسبتا خوبه البته تا چند روز پیش خیلی پرخوری میکرد ..اسهالم افتاده بود که الان بهتر شده
پاسخ

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ

ایناین عکسه کنار شقیقشه

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
چرا انقدر مضطربيد ؟! احتمالا به شامپو حساسيت پيدا كرده . انگل خارجي هم كه نداشت پس موضوع ميتونه الرژيك باشه . البته حساسيت به نيش حشرات هم در نظر بگيريد. بدنشو برس بزنيد و مجدد با حوله مرطوب تميز و بعد خشك كنيد ( فردا موقع ظهر كه هوا گرمه )

عكس واضح نيست. اگر اين جوشها عفوني نشده ( يعني زخم باز و ترشحات چركي نيست ) فقط با بتادين رقيق شده ضدعفونيش كنيد.
پماد كالامين دي يا كالاندولا هم از داروخانه انساني تهيه كنيد هر ٨ ساعت خيلي كم روي جوشها بزنيد . پماد كلوتريمازول ١٪ هم بخريد اگر لازم شد روش مصرفشو خدمتتون ميگم .

خصوصيتونو چك كنيد.
پاسخ
(06-17-2018، 10:21 PM)Animals lover نوشته: چرا انقدر مضطربيد ؟! احتمالا به شامپو حساسيت پيدا كرده . انگل خارجي هم كه نداشت   پس موضوع ميتونه الرژيك باشه . البته حساسيت به نيش حشرات هم در نظر بگيريد. بدنشو برس بزنيد و مجدد با حوله مرطوب تميز و بعد خشك كنيد ( فردا موقع ظهر كه هوا گرمه )

عكس واضح نيست.  اگر اين جوشها عفوني نشده ( يعني زخم باز و ترشحات چركي نيست ) فقط با بتادين رقيق شده ضدعفونيش كنيد.
پماد كالامين دي يا كالاندولا هم از داروخانه انساني تهيه كنيد هر ٨ ساعت خيلي كم روي جوشها بزنيد . پماد كلوتريمازول ١٪  هم بخريد اگر لازم شد روش مصرفشو خدمتتون ميگم .

خصوصيتونو چك كنيد.

اخه این طفلک همش مریضه.‌سرماخوردگی..عفونت ریه..عفونت چشم..اسهال..حالا هم این بیماری پوستی
ممنونم از توجه و پاسخگویی سریعتون..الان میرم واسش دارو تهیه میکنم..انشالله خوب بشه بچه  Heart
پاسخ
(06-17-2018، 10:28 PM)فرخ فرخی نوشته:
(06-17-2018، 10:21 PM)Animals lover نوشته: چرا انقدر مضطربيد ؟! احتمالا به شامپو حساسيت پيدا كرده . انگل خارجي هم كه نداشت   پس موضوع ميتونه الرژيك باشه . البته حساسيت به نيش حشرات هم در نظر بگيريد. بدنشو برس بزنيد و مجدد با حوله مرطوب تميز و بعد خشك كنيد ( فردا موقع ظهر كه هوا گرمه )

عكس واضح نيست.  اگر اين جوشها عفوني نشده ( يعني زخم باز و ترشحات چركي نيست ) فقط با بتادين رقيق شده ضدعفونيش كنيد.
پماد كالامين دي يا كالاندولا هم از داروخانه انساني تهيه كنيد هر ٨ ساعت خيلي كم روي جوشها بزنيد . پماد كلوتريمازول ١٪  هم بخريد اگر لازم شد روش مصرفشو خدمتتون ميگم .

خصوصيتونو چك كنيد.

اخه این طفلک همش مریضه.‌سرماخوردگی..عفونت ریه..عفونت چشم..اسهال..حالا هم این بیماری پوستی
ممنونم از توجه و پاسخگویی سریعتون..الان میرم واسش دارو تهیه میکنم..انشالله خوب بشه بچه  Heart
جوشها عفونی نیست ..خون مشخصه بدون عفونت شاید علت خونی بودنشون خارشه چون میخوارونه ..بازم تشکر از لطفتون
پاسخ