امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفراغ گربه
سلام 
من یک کربه خیابانی دارم سه روزه غذا نمیخوره
امروز دو بار بالا اورده
تکونم‌نمی خوره همش خوابیده
استفراغش زرد رنگه
باید چیکارکنم
پاسخ
سلام. چرا الان اطلاع میدید؟!!! 3 روزه این بچه بیماره. لااقل به دکتر مراجعه میکردید!

سن و وزنشو بفرمایید

اخرین غذایی که خورده چی بوده؟

اسهال داره؟

در کل فقط امروز دو بار استفراغ کرده؟

میل به نوشیدن اب زیاد داره؟

ضدانگل ماهیانه بهش میدید؟

توی مدفوعش کرم یا تخم انگل نیست؟

استفراغش فقط به صورت مایع زرد رنگه ، بدون هیچ ماده غذایی یا گلوله مو؟

تب داره؟

دستیه که بتونید دارو بدید؟

لطفا به همه سوالات کامل و با دقت پاسخ بدید.

تهرانید؟ ادرس کلینیک حمایتی بزارم میتونید مراجعه کنید؟ اگر بیماری پن لوکوپنی باشه مسری و کشنده است. خصوصا اگر زمان بگذره و دیگه فرصتی برای درمان نباشه
اگر گربه دیگه ای دارید یا با گربه های بیرون در تماسه ، تمامی ظروف و وسایل مشترکشونو دور بریزید یا با ضدعفونی کننده قوی شستشو بدید.
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
من خودم سفر بودم بهم نگفتن گ نگران نشم.بازی میکرده اخه.داداشم دانشجو دامپزشکیه ولی خیلی اطلاع از دام کوچیک نداره میگه شاید التهاب معده داره،بهش متکلوپرامید و رانیتیدین تزریق کرد،حالا میخواد سرم با مولتی ویتامین بزنه.ن مدفوع تمیکنه انگار،یک ساعت بالا نیاوزد بعد از تزریق متکلوپرامید،باز بالا اورد اب زرد،درد داره،گاهی خوذش کش میده، منقبض میکنه،ناله میکنه،خیلی نگرانشم
گربه خیابونیه،تصادف کرده بوده عمل شذع بوده کیلینک دانشکده کسی مسولیتش قبول تکرده بوده داداشمم اوردتش
خیلی خوب بوذ
انتی بیوتیکم بهش زدیم خوب بود
پاسخ
ببخشید متوجه نشدم.
داروها چه زمانی تزریق شده؟

انتی بیوتیک هم برای این مشکلش تزریق کردن؟ اگر بله چه انتی بیوتیکی؟

ازتون خواهش کردم کامل پاسخ بدید! باید مجدد سوالها رو بنویسم ؟!! اهمال کاری نکنید زمان رو از دست میدیم .

تب؟

سن؟ وزن؟

اخرین غذایی که خورده چی بوده؟

یعنی 3 روز هیچ دفعی نداشته؟؟؟مگه میشه؟!! شکمش متورم نشده؟

گاستریت در حیوانات شایعه ولی چون واکسینه نیست بیماریهای ویروسی هم باید در نظر گرفت.
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
سنش حدودا۲-۳ماه اس،وزنشم دقیق نمیدونم لاغر شده کمتر از۲کیلوعه،داروها عصر تزریق کردیم رانیتیدین ومتکلوپرامید.انتی بیوتیک بعد از عمل تزریق کردیم سه روز روزی دوبار(حدود یک هفته پیش)،خیلی اشتهاش خوب بود،کلا شیر و ماست و مرغ پخته بهش میدادیم،غذای مخصوصی براش نخریده بودیم.ماست و شیرشم بهداشتی بود کلا،مرغ هم حتی بهش بال و گردن هم ندادم گوشتش میپختم و بهش میدادم،الان اصلا اب هم نمیخوره.
ی لگن خاک داره داخل اون مدفوع میکنه و‌پنهان میکنه،من امروز ک اومدم ندیدم مدفوعی کنه.اما شکمش تورم نداره
ی زمان هایی با ناله میو میو میکنه،ی زمان هایی ارومه
پاسخ
فقط امروز استفراغ کرده
تب نداشت عصر
ا
پاسخ
خصوصیتونوچک کنید .

مایعات ( مثل اب مرغ . اب گوشت. ماست پروبیوتیک رقیق .اب ) حتما با سرنگ بدون سوزن بهش بدید نباید دهیدراته بشه. اگر اسهال داشت یا استفراغش شدت گرفت پودر ors روزی نصف پودر در نصف لیوان اب جوشیده سرد شده بریزید و با سرنگ بهش بدید.

در صورت وخامت حال ، به دامپزشک مراجعه کنید.
پاسخ