امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بچه گربه سه چهارماهه مریض
سلام دوستان 
یه بچه گربه ی سه چهارماهه پایین خونه ی ما هست که این از هر دو چشم به نظرم کور شده،  بعد از تولدش یکی دوبار دیدمش ولی همراه مادرش بود و از دور به نظرم اومد یه چشمش یه جوریه، و خیلیی هم ترسوه 
جدیدا اما بیشتر میبینمش مادرش( البته نمیدونم مادرش هست یا نه اصلا شبیه نیستن) میزارتش تو مسیر و عقب تر وایمیسته و از دور نگاهش میکنه 
الان فکر میکنم یه مشکل دیگه هم داره علاوه برنابیناییش،  به نظر خیلی بیحال میاد  و دمش هم یه حالتی پیدا کرده و نسبت به چند ماه قبل هم بزرگ نشده تقریبا،  یعنی خیلی ریزه و کوچولو هست 
من الان هر چند روزی یه بار میبینمش و چون خیلی گل و گیاه و بوته زیاده تو باغچه نمیتونم پیداش کنم ولی فکر نمیکنم با وضعیت چشمش بتونه دور شه ، براش غذا میزارم 
ولی میترسم بگیرمش، 
از دیروز که با حال خیلی بد دیدمش دارم فکر میکنم چیکارش میشه کرد که به ذهنم رسید شاید کسی بتونه اینترنتی بهم کمک کنه یا جایی معرفی کنه بتونن کمک کنن حالش بهتر شه 
اگه ببینمش ازش عکس میگیرم ولی دارویی هست من بتونم بگیرم براش بریزم رو غذایی که میزارم براش که یکم حالش بهتر بشه ،تا پیداش کنم و در ضمن برای بقیه گربه ها مضر نباشه چون اینجا خیلی گربه زیاده 

ممنون  Heart
پاسخ
دوست عزیز مطمن هستید نابینا هست؟ ممکنه بینایی داشته باشه... ممکنه عفونت چشم باشه ممکنه سرماخوردگی و یا عفونت ویروسی باشه...اگر میتونید بگیریدش بهترین کار اینکه ببریدش کلینیک دامپزشکی و چکاب بشه و درمانش شروع بشه...
لطفا عکس نزدیک از چشماش بذارید
علایم دیگه هم اگه داره مثه اسهال استفراغ بگین
اگر دارو اینجا بنویسیم میتونید بهش بدین؟
پاسخ
(09-24-2018، 03:32 PM)shivid نوشته: دوست عزیز مطمن هستید نابینا هست؟ ممکنه بینایی داشته باشه... ممکنه عفونت چشم باشه ممکنه سرماخوردگی و یا عفونت ویروسی باشه...اگر میتونید بگیریدش بهترین کار اینکه ببریدش کلینیک دامپزشکی و چکاب بشه و درمانش شروع بشه...
لطفا عکس نزدیک از چشماش بذارید
علایم دیگه هم اگه داره مثه اسهال استفراغ بگین
اگر دارو اینجا بنویسیم میتونید بهش بدین؟

سلام
واقعا مرسی از جوابتون  Heart

بله میرم داروخونه براش دارو میگیرم 
تقریبا مطمئنم نابیناس ، به سختی و کورمال کورمال حرکت میکنه و خیلی ترسوهه ؛ فکر میکنم صدا رو میشنوه وگرنه پریروز که  از کنارش رد شدم حتی تکون هم نخورد؛ وسط راه اصلی خودش و جمع کرده بود و مادرش دور وایساده بود 
عکسای سایت و یکم نگاه کردم به نظرم چشمش اون اول که برام  عجیب بود و مادرش نمیذاشت کسی نزدیکش بشه  از حدقه در اومده بود الان ولی چیزی نیست و حدود یکی دوماه از اونموقع گذشته ؛ نگرانی من اینه که احتمالا عفونتی چیزی تو بدنش هست چون دمش هم یه جوری بود و خیلی بی حال بود 

میتونم رو  غذا دارو بریزم بزارم براش ؛ و امیدوار باشه بخوره ؛ چون دیروز اطراف خونه رو خیلی گشتم ندیدمش غذا رو پخش کردم بین بتونه ها حداقل شاید پیداش کنه، براش مرغ پخته میذارم ، ببینمش هم براش شیر میارم 
تو باغچه چیزی ندیدم ، شاید باشه ؛  اندازه ی مثلا 100 متر دارو درخته و بوته اس و تعداد گربه ها هم خیلی زیاده اگرم چیزی پیدا کنم نمیتونم مطمئن باشم همین گربه کوچولوهه که مشکل داره یا اسهال و استفراغ مال یکی دیگه اس 
الان دارم میرم براش غذا ببرم دنبالش میگردم، پیداش کردم ازش عکس هم میگیرم 

راستش من میترسم بگیرمش ، میتونم برم نزدیکش و براش غذا بذارم ولی میترسم بهش دست بزنم
راهی هست بدون دست زدن بهش گرفتش؟
پاسخ
رفتم براش غذا بزارم کنار باغچه بود ولی کلی گربه ی دیگه هم بودن که نذاشتن ازش عکس واضحی بگیرم 

تونستم کمی بهش نزدیک شم یعنی مامانش اجازه داد بهم، به نظرم اومد چشمش تخلیه شده اس اصلا طفلکی، البته تو تاریکی بود ،اطراف چشمش هم به نظر چرک هست یا بافت که خراب شده، 
دمش به نظرم سالم بود  ولی یک از پاهاش یا گلی بود یا اونم مشکل داشت راه رفتنش و ندیدم بتونم بگم درست راه میرفت یا نه 
کلی عکس گرفتم ولی این عکسی که اتچ کردم واضح ترین عکسه ، دوربیین گوشیم هم ضعیفه البته، بقیه اش خراب شده و هیچی توش معلوم نیست 

مامانش الان مراقبشه یعنی غذا که گذاشتم مامانش برای بقیه شاخ و شونه میکشید و براش کمی غذا برداشت گذاشت گوشه که بتونه بخوره ، صداش گرفته به نظر نمیومد ، یعنی رفت کنار مامانش یه میوی کوچولو کرد به نظرم صداش خوب بود، ضعیف بود ولی گرفته نبود میوش شبیه صدای لوس کردن بود ، تو 10 -15 دقیقه ای هم که تلاش میکردم بقیه رو دور ببرم بتونم برای این غذا ببرم نه عطسه نه سرفه و نه استفراغ هیچی ندیدم ، و اشتها هم داشت چون هم مرغ خورد هم شیر 
ولی مامانش تا کی مراقبشه؟ میزاره من برش دارم اصلا؟ 
و بقیه ی گربه ها تا کی به این حمله نمیکنن؟ و براشون تهدید حساب نمیشه؟ 

از این گربه هایی که الان پایین خونمون جمع شده بودن یکی دیگه از گربه ها به نظرم عطسه میکرد یا صدای عجیبی از خودش در میاورد ؛ و یکی دیگه شون هم یه چشمش نیمه بسته بود ؛ یکی دیگه هم حامله اس

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
قرص سیپلکس 250 میلی گرم هر 12 ساعت یک پنجم قرص توی یک سوم فنجان متوسط اب گوشت یا مرغ حل کنید (توی شیر نریزید) بهش بدین بخوره تا 7 روز
قطره هم کلرامفنیکل هر 6 ساعت 2 قطره برای هر چشمش بریزین تا 7 روز اگه پلکهاش چسبیده که قطعا همینطوره قبل از قطره با کمی پماد ویتامین آ چشمی پلکها رو چرب کنین تا باز بشه بعد قطره بریزین
بهشون مولتی ویتامین نوزاد هم بدین 3 تا5 قطره روزانه
کدوم شهر هستید؟
پاسخ
ممنون  Heart
قرص و میرم براش میگیرم ، ولی برای بقیه شون ضرر نداره قرصه؟ چون نمیتونم جلوشون و بگیرم که اونا نیان از آب گوشت بخورن ، مخصوصا برا اون حامله هه ضرر نداره؟ 

امروز صبح که داشتم میرفتم بیرون ندیدمش باز که دقت کنم به چشماش و عکس بگیرم

من نمیتونم بهش نزدیک شم این نزدیک ترین فاصله ای بود که میتونم ازش داشته باشم که سعی کردم عکس بگیرم، جدا از اینکه میترسم ، بلدم نیستم بگیرمش 

غرب تهرانم
پاسخ
شیر دیگه براش نزارم یعنی تو این هفت روز؟ یا فقط دارو رو توی شیر حل نکنم؟

و مولتی ویتامین مشکلی نداره بریزم روی غذا که؟

پ.ن: دکمه ی ادیت پیدا نکردم به ارسال قبلیم اضافه کنم سوالم و 

ممنون  Heart
پاسخ
فقط اون قرص سیپلکس رو که گفتم توی شیر نریزید
مولتی ویتامین رو میتونید توی شیر یا اب مرغ بریزید براشون بذارید
پاسخ
من امروز بچه گربه طفلکی رو تو روشنایی دیدم 
و متاسفانه کامل چشماش تخلیه اس هیچی نیست توی چشمش چند تا عکس دقیق تر گرفتم وضع کلیش هم به نظر خیلی بده 

این عکساش هست 

http://s9.picofile.com/file/8338393376/2...1_Copy.jpg

http://s9.picofile.com/file/8338393442/2...7_Copy.jpg

http://s9.picofile.com/file/8338393542/2...8_Copy.jpg

http://s8.picofile.com/file/8338393668/2...9_Copy.jpg
پاسخ
داروها رو براش شروع کردین؟تا دیر نشده ببرین دامپزشک
این بچه حتما باید تحت نظر دکتر باشه و احتمالا پانسیون بشه شرایط بدی داره...لطفا کوتاهی نکنید اگر نمیتونید بگیریدش با شماره این دوستان تماس بگیرید تا برای گرفتنش کمکتون کنن

زنده گيري حيوانات ???
آقاي پناهي ٠٩٣٠٧٦٥٦٥٥٣
آقاي خوشرو ٠٩٣٥٥٢٠٦٠٩٥
آقاي مخدومي ٠٩٣٠١٣٠٢٤٢٥
?????
جا به جايي حيوانات???
آقاي درخشاني ٠٩١٢٤٤٠٣٤٣١
آقاي پاك منش ٠٩١٩٣٢٣٧٢٥٦
آقاي عباسي ٠٩٣٠٩٧٢٣٠٦٤
آقاي محمدي ٠٩١٢٩٣٦٥٠٣٢
آقاي عبداللهي ٠٩٣٩٧٦٢٧٠٧٢
خانم احمدي ٠٩٣٥٧٧٦٥٩٣٦