امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گران ترین نژادهای گربه در دنیارو میشناسید؟
#1
1. آنقره‌ ترکیه ای

گفته می‌شود آنقره ترکیه‌ای خیلی سگ-گونه است. بعضی از آنها به دستورات که به آنها گفته می‌شود عمل می‌کنند و بازی رفتن و آوردن را دوست دارند! گربه‌ی آنقره ترکیه‌ای یک دم مخملی، پوششی با اندازه‌ی متوسط، بدون آستری، و اسکلتبندی ظریف دارد. به نظر می‌رسد گربه‌های آنکارا و پرشین با هم رابطه داشته‌اند و آنقره‌ ترکیه‌ای نیز فامیل دور گربه وان ترکیه‌ای است.

2. اسفینکس یا گربه ابوالهولی

به نظر می‌رسد اسفینکس گربه‌ای بی‌مو باشد، اما چنین نیست. بافت پوست آن شبیه چرم بز است و ممکن است پوشیده از موهای کرکی باشد. چون گربه‌های اسفینکس هیچ پوششی ندارند که آنها را گرم نگه دارد، خودشان را به آغوش آدم‌ها یا حیوانات دیگر می‌اندازند. آنها حتی زیر پتو صاحبشان را بغل می‌کنند و می‌خوابند. نداشتن پوشش باعث می‌شود وقتی به آنها دست می‌زنیم گرمایشان را احساس کنیم. ممکن است سبیل و ابروهای داشته باشند – چه کامل چه نصفه و نیمه – یا ممکن است به کل فاقد سبیل و ابرو باشند. پوست آنها به رنگی است که اگر مو می‌داشتند می‌بود، و تمام الگوهای مشخص گربه‌های عادی ممکن است در پوست گربه‌ی اسفینکس نیز یافت شود.

3. گربه سومالی

ممکن است شبیه روباه به نظر برسد اما در واقع یک سومالی است! سومالی که گربه‌ای فرز و چابک است ممکن است روی میز شام بپرد و دوباره سفارش غذا بدهد!

سومالی نژادی از گربه‌ها است که جزو گربه‌های حبشی مو بلند به حساب می‌آیند. نوع بدن و لکه‌های هر دو نژاد شبیه به هم است، اما طول پشم گربه سومالی به رسیدگی بیشتری نیاز دارد تا گربه‌ی حبشی. بر خلاف بیشتر گربه‌های مو بلند، خیلی کم موهای‌شان می‌ریزد. پوشش آنها به جای آن که به مرور و همیشه ریزش داشته باشد یعنی مثل گربه‌های پرشین یا سایر گربه‌های مو بلند، یک یا دو بار در سال کلا می‌ریزد. گربه‌ی سومالی و همچنین نیای آن یعنی گربه‌ی حبشی، از کمبود آنزیم پیروات کیناز (PKDef) رنج می‌بردند. حدود ۵٪ از این نژاد ژن معیوب را با خود به ارث می‌برند.

4. گربه‌ سنگاپوری

آیا از این که یک گربه شخصیت داشته باشد خوشتان می‌آید؟ پس حیوان خانگی که به درد شما بخورد همین گربه سنگاپوری ریزه میزه است.

سنگاپوری یک گربه‌ی نسبتا کلفت و قوی با جثه‌ای از کوچک تا متوسط است، و پوشش بدنی نرم و بسیار کوتاهی دارد. یک ماده‌ی کاملا بالغ معمولا ۲.۵ تا ۳.۵ کیلوگرم وزن دارد در حالی که نرها ۳.۵ تا ۵.۵ کیلوگرم وزن دارند. این نژادها عموما بزرگ و تا حدودی فرز هستند و گوش‌هایی گود و بزرگ و چشم‌هایی بادامی شکل دارند. دم آنها نازک و کمی کوتاه‌تر از طول بدن‌شان است و نوکی ضخیم دارد. طرح و الگوی پوشش این نژاد شبیه به تبی لکه‌دار است. یعنی هر دسته از موها بخش‌هایی با رنگ تیره و روشن دارند.

5. گربه سیبرین

سیبرین گربه‌ی ملی روسیه و ترکیبی عالی از یک رقصنده‌ی باله و یک مدافع تمام عیار است. آنها یکی از بهترین پرش‌ّها را در بین گربه‌های جهان دارند! سیبرین‌ها خیلی سگ-گونه هستند. آنها گربه‌های وفاداری هستند که می‌آیند با شما احوالپرسی می‌کنند. این نژاد گربه ظاهرا شیفته‌ی آب است و احتمال دارد اسباب بازی‌های را توی آب بیندازد. آنها نژادی صمیمی، خوب با سگ‌ها، پر انرژی، و باهوش هستند. آنها همچنین اهل پرحرفی هستند، و وقتی به چیزی که مورد علاقه‌شان است نزدیک می‌شوند یا درخواست می‌کنند که شب در را برای‌شان باز کنند تا بتوانند کنار فرد مورد علاقه‌شان بخوابند، صداهای «میومیو» کوتاه و خفیفی از خودشان در می‌آورند.

6. گربه سیامی

سیامی پر سر و صداترین نژاد گربه است. سیامی‌ها معمولا بسیار گربه‌های با محبت و باهوشی هستند که به خاطر ماهیت اجتماعی‌شان معروف هستند. بسیاری از آنها از بودن با آدم‌ها لذت می‌برند و گاهی آنها را «برونگرا» می‌نامند. آنها اغلب به شدت به یک شخص وابسته می‌شوند.


7. سلکرک رکس

سلکرک رکس، که به عنوان گربه‌ای در لباس میش شناخته می‌شود، یکی از چهار نژاد گربه است که مو و سبیل فر یا مجعد دارد. این نژاد از تمام نژادهای دیگر متمایز است. برخلاف دون رکس و کورنیش رکس، موی سلکرک اندازه‌ی عادی دارد و پر و کامل است. گونه‌های مو بلند و مو کوتاه زیادی وجود دارند. این حیوان یک نژاد بزرگ و خوش هیکل و شبیه موکوتاه بریتانیایی است.

8. اسکاتیش فولد

اسکاتیش فولد نژادی از گربه‌ها است که جهش ژن-غالب داشته و همین امر باعث شده است غضروب گوش او تا بردارد که موجب خم شدن گوش‌هایش به جلو و پایین به سمت سرش خم شوند. این ویژگی به اسکاتیش فولد چیزی می‌بخشد که به آن ظاهر «جغدگونه» می‌کویند. اسکاتیش فولدها، چه گوش‌های تا شده داشته باشند چه گوش‌های معمولی، عموما خوش اخلاق و آرام هستند و در خانه با حیوانات دیگر خیلی خوب کنار می‌آیند. آنها دوست دارند به آدم‌هایی که به آنها توجه می‌کنند خیلی نزدیک شوند و ذاتا حیوانات با محبتی هستند. فولدها بسیار بازیگوش، با محبت، و آراسته هستند و اغلب باهوش، وفادار، کم سر و صداِ و با محیط، اهالی منزل و بچه‌ها سازگار می‌باشند. فولدها همچنین به خوابیدن به پشت معروف هستند.

9. گربه ساوانا

گربه‌ ساوانا، که نگهداری آن در بعضی از بخش‌های ایالات متحده ممنوع است، تا حدودی مشابه خویشاوند خود، چیتا، رفتار می‌کند. یکی از تفاوت‌های اصلی آن است که این گربه بغل شدن را به تعقیب کردن‌تان ترجیح می‌دهد! گربه‌های ساوانا یکی از نژادهای بزرگ گربه‌های خانگی هستند. پیکربندی بلند و کشیده‌ی ساوانا باعث می‌شود از وزن واقعی‌شان بیشتر نشان بدهند. اما با این همه به گربه ها و به ویژه به گربه ساوانا خیلی علاقه دارم. روحیات این گربه واقعا فوق العاده است. جثه‌ی آنها بسیار وابسته به نسل و جنسیت‌شان است، که گربه‌های نر ترکیبی F۱ از همه‌ بزرگتر است. ساواناها معمولا در وفاداری با سگ‌ها مقایسه می‌شوند، و صاحبشان را دور تا دور خانه مثل یک سگ دنبال می‌کنند. همچنین می‌توان آنها را آموزش داد که روی طناب راه بروند، و حتی بازی رفتن و برگشتن را انجام بدهند.


10. گربه راشن بلو

راشن بلو گربه‌ای آرام، زیبا با بدنی به رنگ آبی-نقره‌ای است. این گربه‌ها به خاطر هوش بالا، کنجکاوی و آرام بودنشان معروف هستند. آنها بازی رفتن و آوردن را دوست دارند و نسبت به عواطف انسانی واقعی حساس هستند. آنها از بازی کردن با انواع اسباب بازی لذت می‌برند و با عزیزانشان ارتباطات فوق‌العاده قدرتمندی برقرار می‌کنند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان