امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عطسه کردن و آبریزش چشم گربه
سلام 

من یه بچه گربه 50 روزه دارم که تقریباً 400 گرم وزنش هست و پسره. از سه روز پیش چشم سمت چپش اذیت می کنه یعنی ابریزش داره و انگار کامل باز نیست. از همین سه روز پیش عطسه می کنه. 
از اون موقع من قطره سیپلکس استفاده می کنم و کمی چشمش بهتر شده ولی هنوز عطسه می کنه (میزان عطسه کردنش هم زیاد نیست تقریبا شبیه آدمی هست که انگار آلرژی داره)

اشتهاش کاملا خوبه و بازی می کنه و دستشویی هم می ره. تنفسش هم مشکلی نداره. 

در ضمن من یه گربه پسر بزرگترم هم دارم که 18 ماهش هست. 

می تونین راهنمایی ام کنید که ممکنه مشکل از چی باشه؟ و آیا باید این قطره سیپلکس ادامه بدم یا قطره دیگه ای توصیه می کنین؟ برای عطسه کردنش چیکار کنم؟ 

ممنون
پاسخ
سلام ابریزش هم داره؟
تو خونه ماده الرژی زایی مثل خوشبو کننده ها حشره کش و دخانیات استفاده میکنید؟
گربه دیگتون واکسن زده؟
پاسخ
گربه دیگه ام واکسن خورده و توی خونه از دخانیات یا خوشبوکننده استفاده نمی کنیم. 

در ضمن از وقتی که سیپلکس را مرتب ریختم اوضاع چشمش بهتر شده ولی هنوز عطسه می کنه.
پاسخ
بنظر می رسه که آلرژی داره. برای درمان آلرژی در گربه (با علایم عطسه های پشت سر هم) چیه؟
پاسخ
سیپلکسو دیگه استفاده نکنید.تا زمانی که چشم عفونت وترشحات چرکی نداشته باشه مصرف قطره های انتی بیوتیک مضره. ترشحات شفاف٫ لزوما نشونه عفونت نیست.

قطره چشمی نفازولین هر ۸ ساعت یک قطره توی چشمهاش بریزید.۳-۵ روز.

برای عطسه هم قرص ستیریزین ۵/ نصف صبح ونصف شب تا ۳ روز

محیط رو تمیز و اگر موهای بلندی داره کوتاه کنید. حتی گردوغبار ساده منزل ٫ پرزهای فرش یا لباس هم میتونه برای گربه های حساس الرژی ایجاد کنه.
پاسخ
ممنون از راهنماییتون. یک مسأله دیگه هم پیش اومده. یک بخش از موهای دم تامی هم ریخته. می تونه مشکل پوستی باشه؟ دم تامی پوسته پوسته هستش. الان دوماهه شده و تقریبا 15 روز هست که پیشمونه.

این مشکل تا دیروز نبوده (چون هر روز تقریبا سعی می کنم شونه کنم) امروز متوجه شدم. و به دلیل اینکه یه گربه دیگه هم دارم نمی خوام اگه واگیردار باشه بگیره.
پاسخ
اینو فراموش کردم بگم که دمش قرمز یا ملتهب نیست (تغییر رنگ نداده) و خارش هم نداره. موهای دمش در آن قسمت تقریبا سست هست و شبیه کرک می مونن. دمش را هم زیاد نمی لیسه یا حتی گاز هم نمی زنه (لیسیدنش نرماله).

دیگه چیز دیگه ای به ذهنم نرسید. ممنون از کمکتون
پاسخ
لطفا عکس ازموضعی که گفتین بذارید
پاسخ
سلام این کوچولو بردم بیمارستان و نمونه برداری کردن جواب قارچش مثبت بود و دارو تجویز کردن.

الان بابت عطسه هاش دوباره مزاحم شدم. این قرصی را که شما فرموده بودین بهش دادم ولی اشکال اینجاست که عطسه هاش بیشتر شده یعنی مثل یک حمله عطسه هاش شروع می شه و تند تند پشت سرهم عطسه می کنه. امروز فاصله این حمله های عطسه کمتر شده بود یعنی موقع خوابش بلند می شد عطسه می کرد و دوباره می خوابید. بعد عطسه ها انگار که بینی اش گرفته شده باشه با دهان تنفس می کنه و خر خر میکنه. میشه کاری کرد؟ چون واقعا نمی دونم به چی آلرژی نشون می ده؟
پاسخ
چیزی رو که فراموش کردم بگم از بینی آبریزش داره و کلا بینی اش کیپ شده به خاطر همین با دهان تنفس می کنه. از امروز عصر هم که پشت سر هم عطسه می کرد بی حال شده. وقتی هم می خواد بخوابه چون تنفس راحت نداره اذیت میشه. سرم رو که روی شکمش گذاشتم ریه هاش صدایی نشنیدم. ممنون
پاسخ