امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترشح از چشم و بینی بچه گربه
(07-27-2019، 04:19 AM)sarmina نوشته: سلام دوتا بچه گربه ای تو کوچمون هست جدیدا متوجه شدم یکیشون یه چشمم نیمه باز نگه میداره دقت که کردم دیدم ترشحات سیز رنگی داخل چشمش هست نفس کشیدنی هم خس خس میکنه عطسه هم چندبار دیدم که میکنه امروز یه چشمش کامل بسته بود ترشحات گوشه های چشمشو پاک کردم و قطره فلوکورت فلورومتولون ریختم داخل چشمش چشمشو باز کرد و ظاهرا چشمش مشکلی نداشت راستش شرایط دامپزشک بردنش رو ندارم میخواستم بدونم چه کارهای برای درمانش لازم هست که خودم بتونم انجام بدم درباره تغذیش هم اگه میشه کمکم کنید بعضی وقتا بهش سینه مرغ و بعضی وقتا جیگر مرغ خام میدم یبار پختم ولی خیلی تمایل بهدخورذنش نداشت من سنشونو  نمیدونم حدس میزنم دو سه ماهه باشن این عکسشونه ممنون میشم کمک کنید

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
http://uupload.ir/files/v5ek_85b5e86d-72...aae87.jpeg     این هم عکس چشمش خواهش میکنم سریع تر جواب بدین
پاسخ
برای منم عین اینه یه چشمش هی و هی بسته میشه ولی خوب غذا میخوره شیطنتاشم خیلی کمتر شده
پاسخ
(07-27-2019، 06:35 PM)sarmina نوشته: http://uupload.ir/files/v5ek_85b5e86d-72...aae87.jpeg     این هم عکس چشمش خواهش میکنم سریع تر جواب بدین

عکس چشمشونو بزارید
قطره فعلی رو قطع کنید
اگه عطسه ابریزش بینی و سرفه هم دارن اطلاع بدید.

غذای خام خصوصا جگر ندید. کبابی یا پخته بخورن.

غذاهاي مضر: 

سير ، پياز ، ادويه جات ، شكلات، نوشيدنيهاي كافيئن دار استخوان ، قهوه ، غذاي سگ ، انگورو كشمش ، گوشت و تخم مرغ خام ، مصرف بيش از حد جگر و تن ماهي . هر غذایی براشون طبخ میکنید باید بدون سیر . پیاز و ادویه جات باشه. فقط در صورت لزوم کمی نمک و روغن زده بشه

غذاهاي مفيد:

لبنیات . غلات و حبوبات کوبیده شده ( هر سه گزینه اول زمانی که اسهال هستن مصرف نشه )تخم مرغ ابپز یکبار در هفته ( در زمان اسهال مصرف نشه ) 

مرغ ، گوشت قرمز ، دل پخته  ( هفته ای 2_3 بار ) وجگر پخته (دو هفته یکبار محدود)
ماهی ( بدون استخوان ۱_۲ بار هفتگی ) ،  سیب زمینی، برنج ، ماكاروني ، پلو و بعضي خورش جات هم دوست دارن ولی همه اين غذاها باید بدون ، ادويه و سير و پياز پخته بشه ، با كمي نمك و روغن . برای عادت نکردنشون تنها به گوشت ، با غذاهای دیگه مثل سیب ٫ برنج یا حبوبات پخته میکسش کنید .نه در حدی که مقدار اونها بیشتر از گوشت بشه. 

جوانه گندم . ماش . عدس.... مفیده. میتونید از سوپرها بخرید بشورید و چرخ کنید بریزید روی غذاشون بخورن. گندم سبز شده مثل اونچیزی که برای هفت سین درست میکنن هم خیلی دوست دارن ولی نه اینه ساقه هاش به بلندی سبزه های هفت سین باشه. در حد 5 سانت کافیه

حبوبات رو هم میتونید بصورت پخته ، كوبيده و تركيب شده با اب مرغ يا ماست بهشون بدید هم جداگانه با غذاهای دیگشون میکس کنید. . سوپ و ابگوشت هم با رعایت روش طبخ براشون مناسبه ، البته در زمان اسهال نباید مایعات چرب مصرف بشه.

سنگدان هم خیلی مقویه . پخته و چرخ شده داده بشه. جوانه گندم و سمنو براي دفع هير بال مفيده به علاوه خواص زيادي كه داره. ميتونيد خمير مالت هم ، كه با طعمهاي مختلف هست از پت شاپ تهيه كنيد .

در کنار اینها اگر خواستید میتونید از غذاهاي مخصوص گربه كه در برندهاي مختلف و با تركيبات متفاوت تهيه شده هم ، استفاده کنید که توضیح روش مصرف اونها هم جداگانه هست.

اسكلت پخته مرغ رو هم بصورت چرخشده كه همه قسمتهاش كاملا نرم شده باشه بهشون بديد .
پاسخ