امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رگ به رگ شدن دست گربه
سلام من دوتا سوال دارم اول اینکه جواب سوال هارو مردم عادی میدن یا متخصص ؟ سوال دومم هم راجب گربم هست من یه گربه ای دارم الان حدوده دو سالو نیمش هست .حدودا شش هفت ماهگی پاش شکست البته هنوز دلیلشو نفهمیدم ولی استخون لنگش شکسته بود رفتیم جراحی کردیم دکتر پلاتین گذاشت تموم شد ماجرا هیچ مشکلی هم وجود نداشته نسبت به پاش تا الان . گرربه ی خیلی شیطونی هم هستو خیلی بدو بدو با بپر بپر میکنه البته فقط داخل خونس اصلا بیرون نمیره .حدودا یک هفته ی پیش شب که بازی کردم باهاشو بدو بدو کردم خوابیدیم صبح ک پاشدم دیدم یمقدار خیلی کم لنگ میزنه لنگیدنش هم موقع راه رفتن مشخص نیست فقط وقتی میدوئه مشخص میشع اونم خیلی نیست البته . خلاصه من نتونستم تشخیص بدم دستش درد داره یا پاش چون رفتارش جوریه که انگار دردم نداره نه ناله ای نه چیزی همشم در حال دویدنو بازیه پاهاشم قشنگ میزاره رو زمین عادی راهشو میره فقط موقع دوییدن مشخصه که یمقدار میلنگه یا وقتی با سرعت زیاد میدوئه موقع ای که میخواد وایسه مثله قبل راحت نیست یمقدار لیز میخوره . خلاصه بردم دکترش گفت هیچی نیست دستش رگ به رگ شده . یکی اینکه من یمقدار از لحاظ مالی مشکل دارم برای بردن به دکترای مختلف یکی اینکه تو شهریم که همین یه دکترو داره و من میترسم حدس دکتر اشتباه باشه و همش فکرم پیش اون پاشه که تو بچگیش شکسته بوده و پلاتین توشه . اول لطفا نظرتونو راجب حرفام بگید . سوال اخرمم اینه که جدا از این حرفتم اصلا امکان داره اون پلاتین پاش بر اثر دوییدن ها یا پریدن هاش جابجا بشه؟ بعد با این توضیحاتی که راجبش دادم الان شما نظرتون این هست که میتونه موضوع خطرناکی باشه ؟ یا بعده یه مدت جدی بشه؟ اخه یه هفتس یعنی تو یه هفته هنوز رگ به رگ شدنش خوب نشده؟؟ اگه واقعا رگ به رگه یا هرچیزه دگ ای من باید چیکار کنم تا زودتر خوب بشه ببخشید خیلی طولانی شد ولی این گربه همه زندگی منه واقعا یه هفتس دارم دیوونه میشم دلم میخواد یکی درست همه جوانبو بهم بگه و کمکم کنه تا خیالم راحت بشه یا حداقل تکلیفمو بدونم . لطف کنید زودتر جداب بدیددددد لطفااااا مرسی
پاسخ
سلام دوست عزیز
بیشتر جوابا رو بنده خدمتتون عرض میکنم یا با تجربیات به دست امده یا با مشورت با بعضی از دوستان... قطعا بردن پیش متخصص خیلی بهتر از سوال پرسیدن در فروم هست....
در مورد شکستگی قبلی گربتون اگر بتونید عکس رادیولوژی اون زمان رو بذارید و محل قرار گیری پلاتین قبلی رو بشه دید خیلی بهتره... همون پایی که عمل شده الان دچار مشکله؟دکتر تشخیص رگ به رگ شدن رو بر چه اساسی داد؟عکس جدید گرفتن؟اگر بتونید عکس رادیولوژی جدید بگیرید قطعا خیلی بهتر هست
کدوم شهر هستید دوست عزیزم؟
پاسخ
سلام عزیز مرسی بابته جوابت من اگه اجازه بدی سعی میکنم تو دو سه تا پیام جواب بدم که پیام ها کوناه تر بشه و راحت تر برای خوندن .اول راجب عکس شکستگی پاش الان بهش دسترسی ندارم ولی تا شب یا فردا اگه پیداش کردم حتما میزارم براتون
پاسخ
ولی الان برای بهتر دونستن بگم که تو قسمت رون و لگن پای سمت چپش شکستگی بوده که با جراحی و عمل پلاتین گذاشتن حدوده دو سال هم از اون ماجرا میگذره تو این دو سال هم هیچ مشکلی نبوده حتی تو دوییدن هاش و بالا پایین پریدن هاش تا الان نه لنگی زده نه دردی داشته نه چیزه دیگه ای نزدیک سه ملیون هم هزینش شد تو اون سال عمل و داروهاش
پاسخ
راجب سوال سومتون که همون پاش دچار مشکل شده و دکتر از کجا تشخیص رگ به رگ شدن داده هم اینو بگم که من شخصا نمیتونم متوجه بشم از کجا لنگ میزنه چون لنگ زدنش اونجوری نیست که پا یا دستشو زمین نزاره یا بکشه یا بد بزاره خیلی عادیو معمولی راه میره مثله قبل حتی هنوز با سرعت زیاد میدوئه بازی میکنه بالا پایین میپره فقط موقع دوییدن مشخصه که یمقدار میلنگه اون لنگیدنش هم زیاد نیست خیلی کمه بخاطر این برای من قابل تشخیص نیست کدوم قسمت بدنش هست فقط حدسو ترسم شخصا به سمت همون پاش رفته
پاسخ
راجب به تشخیص دکتر هم بگم که مادرم برد من نبردمش دکتر ولی اونجوری که تعریف کرده نه عکسی گرفته نشده جدا از معتینه های دیگه که گفته از همه لحاظ گربه سالمو پاکه دستو پاش رو چک کرده انگشتاشو فشار داده پاهاشو فشار داده مالیده گذاشته تو مطلب دکتر راه بره و گفته نه هیچیش نیست و اون پاش هم مشکلی نداره فقط دسته چپش رگ به رگ شده بر اثر فشار حالا به هردلیلی بعده یمدت خوب میشه یه امپول هم بهش زده
پاسخ
راجب سوال اخرتون هم اینو بگم که من تو شهر پرند هستم اینجا یه دکتر هست برای حیوانات ولی مسئله اینجاست که من الان انقدر بشدت مشکل مالی دارم که اصلا اصلا در توانم نیست حتی بتونم پول ویزیت پرداخت کنم چه برسه به عکس یا بردن تهرانو برگردوندن دکتر چون اونجوری نزدیک دویست تومن هزینش میشه حتی بیشتر من الان اوضاع مالیم بشدت خرابه وگرنه تا الان هم عکس گرفنه بودم هم دو سه تا دکتر دیگه برده بودم بخاطر این گفتم اینجا بپرسم تا شاید خیالم راحتتر بشه چون کاقعا یه هفتس اعصابم خرابه بشدت زیادی منو گربم به هم وابسته ایم
پاسخ
اخرین پیامم برای تکمیل شدن همه ی حرفام میزنم . واقعا باور کنید دلم میخواست با توضیحاتی که راجبش دادم اون اول یکی بهم بگه نه نگران نباش چیزیش نیست تا حالم خوب بشه اروم بشمم ولی وقتی دیدم شما همچین حرفی نزدی استرسو نگرانیم بیشتر شد که نکنه حدسم درست بوده . یه پیام دگ میفرستم برای تکمیل حرفام بعد تموم Rolleyes
پاسخ
اول اینکه ببخشید پیام ها زیاد شد گفتم تا جایی که میشه کامل توضیح بدم که بتونید بهتر کمک کنید بعد گفتم تو چند پیام بفرستم که خوندنش راحتر باشه . بعد الانم ببخشید اگه باز چند تا مسئلرو تکرار میکنم چون میخوام چیزی از قلم نیوفته .
اینو بگم باز دوسال پیش وقتی شش ماهش بود بطور خیلی تصادفی لگنش شکست که نفهمیدم چجوری شب خوابیدم صبح پاشدم دیدم نمیتونه تکون بخوره دیگه تو شب چی شده متوجه نشدم البته دو سه بار قبلش از دست مادرم پریده بود و من حس میکنم همون پریدن ها تو اون سن کمس باعث شده به مرورو زمان اون استخونش یهو بشکنه . و اینکه بعد از عملش تا الان تو این دو سال هیچ مشکلی نداشته سوم اینکه الان ۶ روزه دقیقا که یمقدار موقع دوییدن مشخصه میلنگه دلیلشم فکر کنم این باشه که شب باهاش بازی کردم وبدو بدو کردیم بشدت این یهو رفت دراز کشید برام تعجب اور بود بعد تا صبح گه یهو متوجه لنگیدنش شدم یعنی خس میکنم هنگام بازی این حالا جایی خورد یا بخاطر دوییدن یا باز مرور زمان دردش گرفته اینا همه حدس منه . و اینکه این خیلی عادی راه میره حتی بدون لنگ میپره بازی میکنه میدوئه ولی هنگام دویدن لنگیدنش مشخص میشه (یعنی جوری که انگار حالا دست یا پاشو اروم زمین بزاره که فشار بهش نیاد به اون شکل تقریبا) و تمام تشخیص دکتر رگ به رگ شدن دستشه نه پاش و ترشو نگرانی من هم اینه که نکنه دکتر اشتباه تشخیص داده باشه یا مثله بچگی که یهو نفهمیدیم چجوری لگنش شکسته باز الان بعده یمدت یهو نتونه تکون بخوره یا بعده یمدت این لنگیدنو درمان نشدنش باعث تضعیفش بشه . میخوام بدونم این اتفاقا ممکنه یعنی حدسای من ممکنه یا از رو نا اگاهیمه و نگرانیم ممنون بازم
پاسخ
یچیز دیگه هم بگم . اونم اینکه چه پاشچه دستش چه همون رونو لگنش قسمت شکستگیش رو چه دکتر چه من میمالیم یا فشار میدیم چیزی از درد بروز نمیده یعنی نه میویی نه اینکه بخواد بکشه . و مطلب بعدی هم اینکه گفتم بعده بازیمون یهو دراز کشیدو من تعجب کردم  به این دلیله که من خیلی باهاش بازی میکنمو بدو بدو میکنم وقتی خسته میشه دراز میکشه وقتی خستگیش در میره باز پا میشه میگه بازی کنو شیطون میکنه یا صدام میکنه ولی اوندفعه یهو دراز کشیدو دگ بازی نخواست و این برام تعجب اور بود و شکل بازیمونو دوییدنمون هم مثله همیشه بود نه برای بار اول
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان