امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حالت تهوع مزمن گربه
با سلام و وقت به خیر

من یک گربه دارم که دیروز یک ساله شد. مشکل اصلی حالت تهوعش هست. چند وقت پیش که من خودم ناهار املت می خوردم یه مقدار از تخم مرغ بهش دادم که نبایستی می دادم. چون فردای اون روز این حالت تهوع اون شروع شد انگار معده اش هر چی که می خوره قبول نکرده و بر می گردونه. توی چیزی که بالا می یاره خون دیده نمیشه. اگه معده اش خالی باشه که هیچی یا اگه غذایی خورده باشه همون مقدار غذا را بالا می آورد. اشتهاش کمتر می شه. احساس گرسنگی داره برای اینکه سراغ غذاش می یاد ولی با اشتیاق نمی خوره یا اصلا نمی خوره. تقریبا دو روز به همین منوال بود و بهش فقط ماست و مرغ آب پز دادم. (در ضمن اسهال نبود ولی مدفوعش شل بود). به لحاظ حرکت هم خوب بود چون من یک گربه بزرگ تر هم دارم که باهاش بازی می کرد و شیطنت و جنب و جوش داشت. بعد از دو روز خوب شد و مشکل نداشت تا دوباره بعد از مدتی این حالت تهوع و استفراغ شروع شد.
سؤال من اینه که چرا این استفراغ حالت مزمن پیدا کرده؟ شبیه رفلاکس معده است انگار معده اش حساس شده. چیکار می شه کرد؟
غذایی هم که بهش می دم غذای خشک + سبزیجات (یعنی سیب زمینی، هویج و کدو) آب پز + گوشت مرغ آب پز هست. ماست هم یک روز در میان و هفته ای هم دو تا زرده تخم مرغ آب پز
گربه بزرگ تر من که دو سال و دو ماهش هست اصلا چنین حالاتی را نداره و کاملا اوکی هست.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
پاسخ
سلام مجدد

این پیشی من دیشب و امروز صبح استفراغ کرد. ولی استفراغش چیزی توش نبود. امروز صبح حیلی حال نداره براش ماست گذاشتم ولی نخورده و جلوی پنجره مشغول دید زدن پرنده های بیرون بود. منتهی دیشب انگار یه چیزی ته حلقش گیر کرده باشه دایم زبانش به سقف دهانش می سابید یا حالتی داشت که انگار داره یه چیزی قورت می ده ولی وقتی نگاه کردم توی دهنش چیزی نبود.

ممنون می شم راهنمایی ام کنیم. این حالش اذیتم می کنه. با دامپزشکش تماس گرفتم در دسترس نبود.
پاسخ
سلام حال گربتون الان چطوره؟
واکسیناسیون گربه هاتون انجام شده؟بیرون رفت و امد دارن یا خیر؟مالت برای گربه ها استفاده نمیکنید؟گوله مویی بالا نیاورده؟
تخم مرغ مشکلی نداره برای گربه ها ...
علایم دیگه ای نداره گربتون مثل ورم شکم یا ترشح ازچشم و بینی؟
پاسخ