امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمکم کنید !!
سلام وقت بخیر خسته نباشید ببخشید حدود سه روز پیش یه گربه توی حیاط ما بچه به دنیا آورد البته مطمئن هم نیستم ولی خب بچه ها کوچیکن و چشم باز نکردن 

روز دوم وقتی که رفتم غذا بدم دیدم که دو تا بچه رو برده و این طفلکی رو نبرده بود منم خیلی منتظر شدم ولی نیومد دنبالش بنابراین اوردمش خونه 

چون ساعت ۲ شب بود نتونستم شیر بچه گربه بخرم و تا صبح بهش شیر گاو دادم فکر کنم پاستوریزه بود 

صبحش براش شیر گربه وشیشه شیر مخصوص خریدم و بعدش متوجه شدم وقتایی که میخوابه به صورت لحظه ای یک تکون های خاصی مثل تیک و لرزش داره من تا حالا نگه داری نکردم و کسی هم نمیتونه نگهش داره میخواستم ببینم این تکون ها و لرزش ها طبیعیه؟یا بیماری داره 

و روز بعدش مدفوع که کرد اسهال بود و رنگش زرد و قهوه ای بود خب ولی رنگ بود تقریبا برای بار دوم که مدفوع کرد یکم سفت تر شده بود ولی بازم ابکی داشت 

درمانی داره؟؟؟یا این هم طبیعیه بین بچه گربه ها 

و میخواستم بدونم از کجا بفهمم که نفخ داره و اگر داره چطور برطرفش کنم؟
حتی اگر بخواید از لرزش هاش براتون فیلم میگیرم

خواهش میکنم کمکم کنید
پاسخ
سلام
از شما ممنونم که بهش کمک کردین و نگهش داشتین
لرزش ها توی خواب طبیعی هست انگار خواب میبینن و پرش دارن درسته؟
در مورد تغذیه اگر شیرخشک مخصوص بچه گربه بدین خیلی بهتره اسهال و مشکلی براش پیش نمیاد بعد از هربار تغذیه شکمشو با یه پنبه گرم به سمت مقعد ماساژ بدین که بتونه دفع کنه و تقریبا هر دو ساعت یه بار شیر بدین...این لینک رو مطالعه کنید
http://www.kitten.ir/thread-737.html
پاسخ
(07-26-2020، 02:37 AM)shivid نوشته: سلام
در مورد تغذیه اگر شیرخشک مخصوص بچه گربه بدین خیلی بهتره اسهال و مشکلی براش پیش نمیاد بعد از هربار تغذیه شکمشو با یه پنبه گرم به سمت مقعد ماساژ بدین که بتونه دفع کنه و تقریبا هر دو ساعت یه بار شیر بدین...این لینک رو مطالعه کنید

سلام ممنون از کمک هاتون خیالم راحت شد فقط ببخشید بعضی وقتا خر خر میکنه که نمیدونم این کارش به خاطر اینه که داره نشون میده گرسنشه؟ چون توی بزرگ ها دیده بودم ولی نوزاد ها نه و بیشتر وقتا میخزه و انگار داره خیلی عذر میخوام دنبال سینه مادر میگرده البته بعد از اینکه بهش غذا میدم و خودش سرشو اونطرف میکنه ولی وقتی شیشه شیرو بهش میدم نمیخواد که بخوره واسه همین نمیدونم دقیقا کی بهش غذا بدم و چیکار کنم
بنظرتون خزیدنش از درده؟؟ یا گرسنگی؟؟ یا این کاریه که معمولا انجام میدن
پاسخ

ببخشید یعنی اسهال طبیعیه؟؟ چون الان تقریبا ۳ روزه که اسهال هست و یک روز در میان دستشویی میکنه و رنگ اسهال زرد و یا خردلی هست و یک بوی عجیبی میده یه جا خونده بودم که میشه بهش عرق نعنا داد آیا درسته؟ یا ضرر داره براش
پاسخ

این برام نگران کننده که من بهش شیر خشک مخصوص بچه گربه میدم که اسمش perssa هست و خیلی عذر میخوام ولی اکه بخوابد عکس مدفوع هم میفرستم که تشخیص بدید
پاسخ
سلام خدمتتون الانم اسهال داره علايم غير عادي ديگري هم داره؟ اگر اسهال داره عكسشو بفرستيد.
پاسخ
(08-01-2020، 04:59 PM)animal love نوشته: سلام خدمتتون الانم اسهال داره علايم غير عادي ديگري هم داره؟ اگر اسهال داره عكسشو بفرستيد.

سلام وقت بخیر اسهالش رفع شد و الان یبوست داره و تقریبا مدفوع سفته یه طوری که از هم جدا میشه و میشکنه ولی الان احساس میکنم که لاغر شده یه مقدار چطور میتونم بفهمم خیلی لاغر شده یا طبیعیه چون من نمیتونم وزنش کنم برای ترازوی ما خیلی سبکه من توی یک سبد با پارچه خیلی زیاد برای زیرش نگهش میدارم و شب ها کیسه آب گرم براش می زارم و در اتاقی هست که باد کولر اصلا داخلش نمیادو خب از احساس من خیلی گرمه میخواستم بدونم به خاطر این گرما وزن کم کرده ؟یا طبیعی نیست البته امروز متوجه شدم سر شیشه شیرو یه مقدار کیپ هست و بزور ازش شیر میاد در حد یک قطره اونم با کمی فشار امروز با سوزن مخصوص بازش کردم و الان تند تند قطره میچکه ازش کار درستی کردم؟ یا براش بده این مدلی گفتم شاید به خاطر اون طوری بودنش شیر کم بهش میرسه لاغر شده
و مسئله دیگر این که آیا براش بد نیست که در ۱۵ روزگی ببرمش پیش دامپزشک قرص انگل بده بهش؟ چون نمیدونم توی این سن دارو براش صلاح هست یا چون متاسفانه این روزا بعضی از دامپزشکها جز پول به چیزی اهمیت نمیدن و میترسم بکشنش
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
ميتونيد عكس مدفوعش را بفرستيد؟
پاسخ
http://www.kitten.ir/thread-1133-post-8914.html#pid8914
پاسخ
محل خواب گربه نبايد نه سرد باشد نه گرم وقتى شما ميگوييد احساس ميكنم محل خوابش خيلى گرمه يعنى گربه در محل مناسبى نميخوابد بهتر است گربه را در دماى اتاق بخوابانيد اما زير باد كولر نه!
پاسخ