امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حمام کردن
#1
Heart 
حمام کردن
گربه ها به خاطر سخت گیریشان در پاکیزه بودن معروفند.آنها با لیسیدن موهای خود، خود را می آرایند،با به کار گرفتن لثهٔ خمیده و بزاق دهانشان.همانطور که گفته شد آب دهان گربه قدرت شویندگی و بوزایی زیادی دارد.بسیاری از گربهها پاک کردن انسانها و بقیه گربهها را نیز دوست دارند.گاهی آراستن گربهای دیگر پیغامی است که با آن گربه اعلام میکند قصد بالا بردن رتبه خود در گروه را دارد (آراستن برای سلطه گری). گاهی بعضی از گربهها گلولهای از موهایی که در اثر عمل پاکسازی در معده شان جمع شده است را برمی گردانند.گربههای بلند مو نسبت به گربههایی که موی کوتاه دارند بیشتر متمایل به این کار هستند.با خوراندن داروها و غذاهای گربه که دفع گلولههای مو را برای گربه راحت تر میکند و آراستن گربه با شانه کردن مرتب موهای او میتوان از این عمل جلوگیری کرد.
(منبع خاصی ندارد)
Angel
پاسخ
#2
گربه ها به بهداشت خود اهمیت بسیاری می دهند و بزاقشان نیز برای سلامت پوست و مویشان مفید است، اگر شما دو بچه گربه از یک مادر را به خانه بیاورید، آن‌ها تا آخر عمر یکدیگر را نیز تمیز خواهند کرد و به این ترتیب تمیزیشان را دوبرابر می‌کنند. بنابراین در اکثر مواقع برای یک گربه سالم برس زدن او کافی است.

حمام کردن به گربه‌هایی که مواد شیمیایی به موهای‌شان چسبیده، یا اگر گربه‌تان به بیرون می‌رود و خاک و گل به موهایش می‌چسبد و نیز در صورتی که دارای گربه‌های سالخورده و یا چاق هستید و یا  دچار عفونت‌های پوستی هستند باید آنها را به صورت منظم به حمام ببرید زیرا توانایی رعایت بهداشت خود را ندارند. گاهی اوقات دامپزشک برای دور نگه داشتن کک‌ها و دیگر انگل‌ها توصیه می‌کند گربه خود را با شامپو‌ ضد انگل بشوئید.
پاسخ
#3
آماده سازی گربه برای حمام
وسایل حمام را آماده کنید. یک حوله برای خشک کردن و یک حوله برای بازی کردن در نظر بگیرید. یک پارچه تمیز، شامپو مخصوص گربه و مقداری تشویقی آماده داشته باشید. بهترین محل برای حمام کردن گربه داخل حمام خانه با درب بسته است و شوفاژ روشن است تا از سرماخوردن گربه جلوگیری شود. روشویی یا وان حمام را در حدود دو تا پنج سانتی‌متر آب گرم بریزید و این کار را در حضور گربه انجام دهید تا به صدای آب عادت کند.
[عکس: cat-bath-4-2.jpg]
چهار گام حمام کردن گربه
     ۱- اولین گام در این فرآیند خیس کردن پای گربه است. بعد از آنکه چند دقیقه بدون تقلا درون آب ماند به او تشویقی بدهید. سپس او را با حولۀ دیگر بپوشانید و با او بازی کنید و ببوسیدش.
     ۲- بعد از انجام مرحلۀ یک، یک پارچۀ تمیز و خیس را بر روی بدن گربه بکشید. در این مرحله از شامپو استفاده نکنید. او باید از نوازش پارچه بر روی پوستش لذت ببرد. در حین انجام این کار در صورتی که خواست دور شود به آرامی نگهش دارید. با استفاده از یک حولۀ خشک او را خشک کنید. سپس او را با حوله‌ای بپوشانید و با او بازی کنید.
[عکس: cat-bath-7-2.jpg]
     ۳- در این مرحله قبل از اینکه او را با پارچه تمیز کنید. با یک فنجان کمی آب روی سر و بدن گربه تان بریزید تا کاملا خیس شود. هنگامی که خواستید روی سرش آب بریزید، مراقب باشید تا آب وارد چشم‌هایش نشود. سپس با یک حولۀ خشک آن را کاملا خشک کنید و با حولۀ دیگر بپوشانید.
[عکس: cat-bath-6-2.jpg]
     ۴- قبل از این که این مرحله را آغاز کنید درب شامپو را باز کنید و آن را در جایی دور از دسترس گربه قرار دهید. مقدار کمی شامپو ( حدود یک سکه) روی سطح بدنش که کاملا خیس است بریزید و آن را روی سطح بدنش پخش کنید. مراقب باشید شامپو درون چشمش نرود. از پارچۀ خیس برای پاک کردن شامپو از روی سر استفاده کنید و اینکار را تا تمیزی کامل تکرار کنید. برای شستن شامپو از روی باقی قسمت‌های بدن از فنجان آب استفاده کنید و بر روی بدنش آب بریزید. و در آخر او را با حوله‌ای کامل خشک کنید و با حولۀ دیگر بپوشانید.
[عکس: cat-bath-2-2.jpg]
* توجه : در هر مرحله اگر تقلا ‌کرد به او تشویقی ندهید و مجددا روز بعدش آن مرحله را انجام دهید. تا زمانی که آن مرحله را با موفقیت به اتمام نرسانده است، به مرحلۀ بعد نروید.
نکات تکمیلی برای حمام کردن گربه
دمای آب را قبل از اینکه گربه تان را درون وان یا روشویی بگذارید کنترل کنید تا گرم باشد. تمام وسایل مورد نیازتان را دم دست داشته باشید و آن هارا به ترتیب استفاده بچینید. رفتاری آرام و صحبت‌های عاشقانه با تن صدای یکنواخت و آرام، تجربۀ حمام کردن گربه را برای هردوی شما مطلوب‌تر می‌کند.بعد از حمام گربه را خوب آبکشی کنید و اطمینان حاصل کنید که کف بین موهای حیوان نمانده باشد. سپس گربه را به وسیله‌ی یک حوله بزرگ و گرم خشک کنید اگر گربه شما از سشوار ترسی ندارد، می‌توانید از سشوار استفاده بکنید، توجه داشته باشید که خشک کردن بعد از حمام اهمیت زیادی دارد چرا که گربه خیس هم اعصبی می‌شود و هم ممکن است که سرما بخورد.
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Smile وارد کردن گربه‌ جدید به قلمرو گربه دیگر RAMIN 0 686 10-25-2017، 04:11 PM
آخرین ارسال: RAMIN
  بازی کردن بچه گربه ها kitten lover 16 4,625 04-10-2017، 01:13 AM
آخرین ارسال: Animals lover
Smile اجتماعی کردن گربه RAMIN 0 1,319 07-27-2015، 05:06 PM
آخرین ارسال: RAMIN
Smile ارتباط برقرار کردن با گربه RAMIN 0 4,160 07-23-2015، 05:14 PM
آخرین ارسال: RAMIN
Heart بازی کردن nani 0 1,569 01-17-2014، 06:33 PM
آخرین ارسال: nani

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان