امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر گربه و حیوانات خانگی در اطفال
#1
Heart 
حیوانات خانگی چه تاثیراتی بر کودکان می گذارند؟ممکن است این سوال کمی عجیب باشد!اما صاحبان حیوانات خانگی مایلند بدانند حیوانات خانگیشان چه تاثیراتی بر فرزندانشان دارند.به طور مثال یک حیوان خانگی می تواند “مسئولیت پذیری” را به کودک شما اموزش دهد,یا اگر تنها یک فرزند دارید,حیوان خانگی می تواند یک همراه و همدم یا یک همبازی برای او باشد.حیوانات خانگی باعث می شود کودکان دیدگاه متفاوتی به جهان پیدا کنند,اجتماعی تر شوند و با دیگران رابطه بهتری بر قرار کنند و احساسات موجودات دیگر را درک کنند.

رشد عاطفی کودکان:

حیوانات خانگی , نقش مهمی را در رشد عاطفی کودکان ایفا می کنند.به طور مثال,اگر فرزند شما در کار ها یا روابط خود دچار مشکل شود یا در کارهایش موفق نشود,شکست بخورد یا ….,از لحاظ روحی ضربه سختی خواهد خورد و به یک دوست یا همدم احتیاج پیدا خواهد کرد.در این هنگام , حیوان خانگی اش می تواند او را ارام کند و در کاهش استرس به او کمک کند.این موجودات دوستداشتنی همیشه به کمک دوستان خود می روند و در هیچ شرایطی ان ها را تنها نمی گذارند.کودک شما باید با حیوان خود مانند یک “دوست” رفتار کند.


*شاید به نظر شما عجیب باشد,اما کودکان می توانند سیگنال هایی از حیوانات خانگی دریافت کنند که این سیگنال ها باعث می شود کودک,احساسات دیگران را بهتر درک کند و در نتیجه در روابط خود با انسان های دیگر حساس تر و بهتر عمل می کند.

احساس مسئولیت و عواطف کودک:

*کودکانی که از یک حیوان خانگی مراقبت می کنند,درباره احساسات حیوانات اگاه تر می شوند و اغلب مواقع دوست دارند بدانند حیوانشان چه احساسی دارد.با کمک پدر و مادر یک کودک می تواند موجود زنده دیگری را پرورش دهد,به او عشق بورزد و از او مراقبت کند.به این شکل کودکان عشق ورزیدن و احترام به یک موجود زنده را می اموزند.بزرگتر ها نیز می توانند این احساس مسئولیت و احترام به یک موجود زنده را از کودکان خود بیاموزند !!

*وقتی فرزند شما بزرگتر شد , حس رقابت(در زمینه علمی و ورزشی و … ) با همسالانش بیشتر می شود.توقع والدین و اطرافیان از او بیشتر می شود.در این شرایط ممکن است زندگی کمی برای فرزند شما سخت شود.در این جور مواقع,حیوان خانگی اش او را ارام می کند و به او احساس قدرت و ارزش می دهد.

*بچه هایی که از حیوانات نگهداری می کنند قدرت درک بالاتری نسبت به دیگر بچه ها دارند و علاوه بر این ,خیلی کم تر از بقیه هم سن و سالان خود احساس تنهایی یا ناراحتی می کنند.

*بلوغ,دوره ای است که در ان فرزند شما از لحاظ جسمی و فکری رشد می کند و در این زمان به عشق و توجه بیشتری نیاز دارد.حیوان خانگی می تواند منبع ارامش فرزند شما در دوره بلوغش باشد.

والدین عزیز:

“این مطالب را به خاطر بسپارید.یک حیوان خانگی می تواند همدم فوق العاده ای برای کودک شما باشد.فرزند خود را از حیوانات نترسانید.سعی کنید به انها بیاموزید چگونه از یک موجود زنده نگهداری کنند.”

منبع:پرشین پت
Angel
پاسخ
#2
عالي...
Dodgy     ( گاهي بايد به خودت لايي بزني تا بتواني زندگي را دريبل كني )     Dodgy
                                                                

پاسخ
#3
بسیار عالی

فرستاده شده از SM-J500Fِ من با Tapatalk
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان