امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشخیص بیماری گربه
با سلام

گربه من مدتی هست بی اشتها شده و احساس میکنم اکٍثر اوقات تب داره .. مدفوع روان داره و وقتی میخواد بخابه از دهنش آب میاد .. بقیه رفتاراش عدی هست به شدت بازیگوش هست .. میخواستم بدونم این نشونه های چه بیماری هست و آیا راه درمان داره یا نه ؟
سلام دوست عزیز معذرت میخوام که دیر جواب دادم....
مدفوع روان منظورتون اسهاله؟
بی اشتهایی میتونه نشونه ی خیلی از بیماری ها باشه
تب هم به احتمال زیاد وجود عفونت تو بدنشه...لطفا هرچه سریع هر به دامپزشک مراجعه کنید
با سلام و خسته نباشید 
میهگربه از خیابون پیدا کروم که از دهنش اب میاد و خودسو تمیز نمیکنه موهای تنش بلند و چسبیده به هم شده چون توی شهرستان هستم دامپزشک برای حیوانات گوچک نداریم به دامپزشکی که بود مراجعه کردمو براش انتی بیوتیک تجویز کرد با دردسر بهش دادم یه مدت بهتر شد اما باز مشکلش برگشت دهنش هم بوی عفونت  میده گناه داره لطفا کمکم کنید
(05-01-2016، 01:30 AM)نگین نوشته است: با سلام و خسته نباشید 
میهگربه از خیابون پیدا کروم که از دهنش اب میاد و خودسو تمیز نمیکنه موهای تنش بلند و چسبیده به هم شده چون توی شهرستان هستم دامپزشک برای حیوانات گوچک نداریم به دامپزشکی که بود مراجعه کردمو براش انتی بیوتیک تجویز کرد با دردسر بهش دادم یه مدت بهتر شد اما باز مشکلش برگشت دهنش هم بوی عفونت  میده گناه داره لطفا کمکم کنید

سلام. انتی بیوتیکی که دادن چی بوده؟ گربه چندسالشه؟ غیر ازین مورد مشکل دیگه ای نداره؟ اشتهاش خوبه ؟ غذا چی بهش میدید؟ مدفوعش طبیعی هست یا اسهال و بدبوست؟
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
(05-01-2016، 06:20 AM)Animals lover نوشته است:

سلام. انتی بیوتیکی که دادن چی بوده؟ گربه چندسالشه؟ غیر ازین مورد مشکل دیگه ای نداره؟ اشتهاش خوبه ؟ غذا چی بهش میدید؟ مدفوعش طبیعی هست یا اسهال و بدبوست؟
پنی سیلین دادن بهش و مترونیدازول.وقتی دهنش معاینه کرد از لثش خون اومد از دهنش اب چسبناک میومد که رنگ زرد بود اما الان کمتر شده و شبیه بزاقه.اشتهاش عالیه اسهال نداره و مدفوعش طبیعیه.خوب میجوه غذا رو.اما اصلا دست و صورتش تمیز نمیکنه خودشم لیس نمیزنه
(05-01-2016، 03:05 PM)نگین نوشته است:
(05-01-2016، 06:20 AM)Animals lover نوشته است:

پنی سیلین دادن بهش و مترونیدازول.وقتی دهنش معاینه کرد از لثش خون اومد از دهنش اب چسبناک میومد که رنگ زرد بود اما الان کمتر شده و شبیه بزاقه.اشتهاش عالیه اسهال نداره و مدفوعش طبیعیه.خوب میجوه غذا رو.اما اصلا دست و صورتش تمیز نمیکنه خودشم لیس نمیزنه
گربه فکر کنم 4 سالشه
سلام ، با علايمي كه فرموديد احتمالا به عفونت لثه مبتلاست . دوره درمانو كامل كرديد؟ داروها خوب بوده ، فقط بايد در چند دوره مصرف ميكرديد. ميتونستن امپي سيلين و كليندامايسين هم تجويز كنند. با بيهوشي دهانشو معاينه كردن؟ احتمال اينكه در اثر دندان پوسيده ، عفونت و التهاب به لثه ها و زبان منتقل شده باشه زياده. حتما بايستي يك دوره نيمه بيهوش بشه و كامل داخل دهان معاينه بشه تا اگه دندان خرابي داره كشيده بشه وگرنه عفونت به قلب و كليه وارد ميشه.

حتما براش روزي يكبار مسواك بزنيد با خمير دندان مخصوصش. علت اصلي بايد ريشه يابي بشه. و دوره درمان طولاني داره. كاش ميتونستيد يكبار ديگه به دكتر مراجعه كنيد .
براي ازبين بردن بوي دهانش بطور موقت ، از محلول كلروهگزيدين كه داروخانه هاي انساني دارند روزي يكبار استفاده كنيد كه تا حدودي باكتريها رو از بين ميبره.

گوش پاك كن رو بزنيد داخل محلول ، نم إضافيشو بگيريد و به مدت ٣٠ ثانيه روي لثه ها بماليد ، نبايد توسط گربتون خورده بشه و مستقيم هم محلول رو توي دهانش نريزيد . استخوان و غذاهاي سفت هم نخوره. موهاي اطراف دهانشو با اب ولرم تميز كنيد .

چند دوره ديگه لازمه از دارو استفاده كنه . اگه دكتر ميبريدش كه خيلي بهتره زير نظر ايشون معاينه بشه و دارو بدن كه باز هم نياز به تزريق داره. اگر نه ، اطلاع بديد لطفا، ممنونم
I love animals, because they don't lie & judge, they never break my heart & never cheat on me
(05-01-2016، 08:36 PM)Animals lover نوشته است: سلام ، با علايمي كه فرموديد احتمالا به عفونت لثه مبتلاست . دوره درمانو كامل كرديد؟ داروها خوب بوده ، فقط بايد در چند دوره مصرف ميكرديد. ميتونستن امپي سيلين و كليندامايسين هم تجويز كنند. با بيهوشي دهانشو معاينه كردن؟ احتمال اينكه در اثر دندان پوسيده ، عفونت و التهاب به لثه ها و زبان منتقل شده باشه زياده. حتما بايستي يك دوره نيمه بيهوش بشه و كامل داخل دهان معاينه بشه تا اگه دندان خرابي داره كشيده بشه وگرنه عفونت به قلب و كليه وارد ميشه.

حتما براش روزي يكبار مسواك بزنيد با خمير دندان مخصوصش. علت اصلي بايد ريشه يابي بشه. و دوره درمان طولاني داره. كاش ميتونستيد يكبار ديگه به دكتر مراجعه كنيد .
براي ازبين بردن بوي دهانش بطور موقت ، از محلول كلروهگزيدين كه داروخانه هاي انساني دارند روزي يكبار استفاده كنيد كه تا حدودي باكتريها رو از بين ميبره.

گوش پاك كن رو بزنيد داخل محلول ، نم إضافيشو بگيريد و به مدت ٣٠ ثانيه روي لثه ها بماليد ، نبايد توسط گربتون خورده بشه و مستقيم هم محلول رو توي دهانش نريزيد . استخوان و غذاهاي سفت هم نخوره. موهاي اطراف دهانشو با اب ولرم تميز كنيد .

چند دوره ديگه لازمه از دارو استفاده كنه . اگه دكتر ميبريدش كه خيلي بهتره زير نظر ايشون معاينه بشه و دارو بدن كه باز هم نياز به تزريق داره.  اگر نه ، اطلاع بديد لطفا، ممنونم
ممنون که جواب دادید.دوره درمانش کامل کردم برای همین بزاقش دیکه عفونی نیست فقط الان مشکلم بزاق دهنشه که گاهی اوقات میریزه بخصوص وقتی خوابه و نازش میکنم از دهنش میریزه طبیعی نیست و اینکه حتما مشکلی داره که خودشو لیس نمیزنه و تمیز نمیکنه دارم پول جمع میکنم ببرمش شیراز کلنیک چون ماشین ندارم باید اژانس بگیرم یک روزه ببرمش کلنیک شیراز رفتنش مشکله وگرنه تاحالا برده بودمش.بال  گردن میپزم استخونش درمیارم نرم میکنم بهش میدم.اشتهاش خوبه فقط طبیعی نیست حالش براهمین نگرانشم 
توی شهرستان محل سکونتم امکانات کمه برا معالجه حیوانات و اکثرا از گرفتن گربه میترسن.برا معاینش چندتا امپول خواب اور بهش زد گیج شد که تونست دهن و دندونش ببینه اما راستش فکر کنم زیاد نفهمید چشه
اگر دو دارویی که فرمودید دوز مصرفیش هم عنوان میکردید و اینکه کدوم بهتره ممنونتون میشدم

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری بچه گربه nooshin.gh 1 65 11-03-2017، 01:16 AM
آخرین ارسال: Animals lover
  تشخیص جهان 23 1,429 05-20-2017، 01:45 AM
آخرین ارسال: Animals lover
  بیماری هاری kooshan 2 352 09-21-2016، 07:21 PM
آخرین ارسال: kooshan
  بیماری های گربه برای بانوان nedaazady7 3 782 06-01-2016، 03:01 PM
آخرین ارسال: TUT
  بیماری مربوط به چشم گربه mahyarking 2 5,973 03-26-2014، 09:43 PM
آخرین ارسال: nani

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان
با کلیک روی گوگل +۱ و اشتراک گذاری در فیس بوک از انجمن حمایت از گربه های خیابانی ایران حمایت کنید