امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدفوع نوزاد بچه گربه
سلام. گربه ی 10 روزه ای دارم که از شیر خشک مخصوص بچه گربه استفاده میکنه.مرتب شکم و مقعدش رو ماساژ میدم. امروز صب متوجه شدم در موفوعش رنگ قهوه ای تیره وجود داره.ایا این نشانه ی ی بیماری یا طبیعیه؟! خواهش میکنم زود جواب بدین.حدودا 4 روزه ازش مراقبت میکنم مادرش همه ی بچه هاشو برد و اینو یادش رفت ببره!4 روز پیش بردمش دامپزشکی مشکلی نداشت.
لینک عکس رو هم براتون میفرستم
http://up2www.com/uploads/e2a42015-08-03-00-39-11.jpg
پاسخ
سلام ، ببخشيد شما كاربر نيما هستيد؟
عكس رو ديدم ، مشكلي نداره ، اين رنگ قهوه اي مدفوعه و در اصل بايد به همين شكل باشه نه به شكل اسهال زرد رنگ . شل كار كردن شكمش بخاطر تغييرات غذايي از شير مادر به شير خشكه و به مرور درست ميشه . اگه اسهالش بيشتر شد يا ادامه پيداكرد ، سريعتر مراجعه كنيد به دامپزشك
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
خییییلی ممنون.نه من نیما نیستم
پاسخ
ی سوال دیگه ام دارم.قبلا بعد شیر خوردن و ماساژ میخوابید ولی الان هی میخواد از جعبش بیاد بیرون و 1 ساعت بیدار میمونه و بعضی موقع ها خیلی میو میو میکنه.چشماش هم تازه باز شده.ابن طبیعیه و با بزرگ شدنش خوابص وم تر شده و میخواد بازی کنه یا غیر طبیعیه؟!!
پاسخ
مشكل ديگه اي كه غير طبيعي باشه به نظرتون نداره؟ مثلا استفراغ؟ ابريزش بيني يا ترشحات چشمي؟ تنفسش طبيعيه ، يعني سخت و يا بادهان باز نفس نميكشه؟
اگه اين موارد رو نداره ، مشكلي نيست ، چون داره رشد ميكنه و چشماش تازه باز شده ، اول كنجكاوي و شناخت محيط اطرافشه ، باهاش روزي ٢-٣ ساعت بازي كنيد تا بعد از غذا راحت بخوابه.
دوستان مهربانم، متاسفانه از تاریخ 1/5/97 به بعد، پاسخگوی سوالات شما عزیزان نخواهم بود.خواهشا در موارد اورژانسی و درمان پتهای عزیزتون بدون فوت وقت و طرح سوال، به دامپزشک مراجعه بفرمایید.
پاسخ
نه مشکل دیگه ای نداره فقط بعضی وقتا عطسه میکنه
پاسخ
و اینکه امروز مدفوع نکرده! باید هر روز مدفوع کنه؟!خیلی ماساژ دادم شکمش رو
پاسخ
(08-04-2015، 01:53 AM)سیامک نوشته: نه مشکل دیگه ای نداره فقط بعضی وقتا عطسه میکنه

خوب اين عطسه اگه توي محيط الرژي زا و در معرض گردو خاك نيست پس به همون سرماخوردگي كه گفتم مربوط ميشه. بايد دكتر ببينه اگه لازم شد دارو بدن تا دير نشده
در معرض كولر يا جريان هواي سرد نيست؟
پاسخ
(08-04-2015، 01:56 AM)سیامک نوشته: و اینکه امروز مدفوع نکرده! باید هر روز مدفوع کنه؟!خیلی ماساژ دادم شکمش رو

نيازي نيست هرروز دفع داشته باشه ، بعضي وقتها خيلي كم ، بعضي وقتها زياد يا روزي دوبار. اصلا موضوع ثابتي نيست ، بستگي به حجم تغذيه و فعاليتش داره
ضمنا اون عكسي كه گذاشته بوديد، حجم مدفوع يه مقدار براي نوزاد ١٠روز زياده ، مطمئنيد سنش رو درست تخمين زديد؟!!
پاسخ
ما ده روز هست که این بچه گربه رو پیدا کردیم دقیقا نمیدونم چند روزه ست ولی فکر میکنم رفته باشه تو هفته ی دوم دیگه البته هنوز دندون نداره ولی چشماش کاملا باز شده. حجم مدفوعش همینقدر زیاد بوده و دیروز هم مدفوع نکرده شکمش هم یک مقدار باد کرده. نه در معرض سرما و کولر بوده نه در محیط آلرژی زا
پاسخ