امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از شیر گرفتن بچه گربه ها
#1
Lightbulb 
برای از شیر گرفتن بچه گربه ها کافی است این کار را از 3 هفتگی شروع و تا سن 10 هفتگی ادامه داد، در ابتدا لازم است چهار نوبت در روز غذا در اختیار بچه گربه ها قرار گیرد. مقدار آن در نژاد های مو بلند و یا مو کوتاه فرق چندانی نمی کند، چون اصولا نژاد های گربه با اختلاف 1 تا 2 کیلوگرم تقریبا همگی دارای وزن یکسان هستند.

اختلاف وزن بچه گربه های متولد شده تقریبا برابر با این اختلاف که اصولا بچه گربه اول دارای وزنی حدود 50 تا 100 گرم و بیشتر از بقیه بچه گربه ها دارند و بچه گربه آخری دارای وزنی کمتر از بقیه بچه گربه ها خواهد داشت.

شروع اولین وعده غذایی در بچه گربه ها بهتر است شامل یک تخم مرغ پخته شده که کاملا رنده شده باشد، دومین وعده لازم است شامل گوشت قرمز، خام تکه تکه شده و یا به عبارتی قیمه شده و همراه با آن از هویج نیز استفاده شود. سومین مرحله غذایی در بچه گربه ها در روز شامل پنیر رنده شده همراه با پوره سیب زمینی، کلم یا گل کلم می باشد که کاملا باید ریز شده باشد، چهارمین وعده غذایی شامل گوشت سفید به صورت پخته شده همراه با سبزیجات تازه به صورت ریز شده به آن اضافه گردد.

در مورد مصرف شیر باید بدون هر گونه محدودیتی همیشه در اختیار آن ها روزانه قرار گیرد، همچنین استفاده از آب تازه که خیلی مورد علاقه گربه ها است، لازم است در چندین نوبت به صورت تازه در اختیار آن ها قرار گیرد.

مجموع مقدار غذای روزانه برای بچه گربه ها بین 80 تا 100 گرم می باشد که به تدریج با افزایش سن و با توجه به رشد و افزایش وزن می توان تا سن 10 هفتگی میزان آن را به 300 گرم در روز رسانید.

در سن 10 تا 18 هفتگی باید مقدار غذا همگام با رشد بچه گربه ها به تدریج افزایش یابد، به طوری که بیشتر توجه را به مصرف پروتئین معطوف کرد، و از دادن شیر به آن ها اجتناب کرده و تنها به دادن آب اکتفا نمود، ولی به هر میزان که بخواهند باید آب را به صورت تازه و سرد در اختیار آن ها قرار داد. در شرایط سنی 10 تا 18 هفتگی توصیه شده تعداد وعده های غذایی به سه وعده در روز کاهش داده شود و هر ساعت 8 ساعت یک بار غذا را در اختیار آن ها قرار داد.

مصرف جگر سفید برای گربه توصیه نمی شود. زیرا اولا پخته شده آن باعث ایجاد یبوست می شود و ثانیا خام آن باعث ایجاد بیماری های انگلی خواهد شد.
مصرف جگر سیاه پخته شده یک نوبت در هفته کافی می باشد . اما باید توجه داشت که در بعضی گربه ها این ماده غذایی باعث اسهال خواهد شد.
پس از 18 هفتگی تنها لازم است وعده غذایی را در گربه به دو نوبت در روز کاهش داد و دقیقا هر 12 ساعت یک بار غذا را در اختیار آن ها قرار داد.


منبع:پارسی پت
مترجم:دکتر رسول روح الامین
گردآوری : hsoonheb
همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​
پاسخ
#2
به طور طبیعی بچه گربه‌ها تا دو ماهگی شیر مادر را مصرف می‌کنند. اگر شما از بچه گربه‌ای بدون مادر نگهداری می‌کنید باید از شیر خشک با لاکتوز کم استفاده کنید. بچه گربه‌ها دندان‌هایشان از دو هفتگی ظاهر می‌شود. بنابراین از سن سه هفتگی به غذای جامد علاقه نشان می‌دهند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان